Forum

Komentarze użytkownika "welasquez"

Komentarze użytkownika: welasquez

welasquez / 2008-11-07 23:15
Dokładnie taką decyzję ma podjąć 3 grudnia br. najbliższe WZ akcjonariuszy FON - aby każde 25 dotychczasowych akcji o wartości nominalnej 1 gr zamienić na jedną akcję o wartości 25 gr
"Na podstawie art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych Zarząd FON S.A. przedstawia propozycje zmian w Statucie Spółki:
1) § 7 Statutu Spółki w dotychczasowym brzmieniu:
§ 7Kapitał zakładowy spółki wynosi 16.370.403,50zł (szesnaście milionów trzysta siedemdziesiąt tysięcy czterysta trzy złote i 50 groszy) i dzieli się na 65.481.614 (sześćdziesiąt pięć milionów czterysta osiemdziesiąt jeden tysięcy sześćset czternaście)akcji o wartości nominalnej 25 (dwadzieścia pięć) groszy każda"
a z 25 może już (nie tylko teoretycznie) spaść poniżej wartości nominalnej.

Re: Czy GPW wykorzysta szansę na poprawę?

welasquez / 2008-09-12 17:56
Pani Katarzyno,

Z uwagą czytam Pani analizy i są one dla mnie pomocne przy podejmowaniu decyzji w zajmowaniu pozycji na rynku akcji. Krótko mówiąc moje słowa uznania dla Pani wnikliwych i wszechstronnych felietonów.
Proszę jednak o wyjaśnienie oceny wg. Pani cytuję "słabych danych produkcji przemysłowej w Chinach, która w sierpniu wzrosła jedynie o 12,8%."
Czy wzrost o 12,8% to mało?
welasquez / 2008-09-01 17:43
Jutro otwarcie na 2,08
welasquez / 2007-08-31 19:52
Nie dziwmy sie reakcjom akcjonariuszy. Wszystko jest zgodne z założeniami gry giełdowej. Jeśli jest nadwyżka sprzedaży to akcje spadają. Inni decydują się na zakup i następuje zrównoważenie na poziomie odpowiednim do oceny rynku. Wiem że to klasyczny truizm podręcznikowy, ale nie oburzajmy się na reakcje osób odpowiedzialnych w spółkach za działania mające na celu uspokojenie akcjonariuszy. Akcjonariusz ma podjąć decyzję na podstawie własnej oceny faktów. Jeśli chce być zachowawczo bezpieczny to sprzedaje. Jeśli oceni że sytuacja jest przejściowo niekorzystna ale ma przeświadczenie że ryzyko mu się opłaci to kupuje. Gdyby nie było żadnej reakcji ze spółek Krauzego to mielibyśmy większy powód do zastanawiania się co zrobić i dlaczego nie ma informacji? Ja dokupiłem Bioton na wczorajszym spadku a dzisiaj wszedłem w Prokom na dogrywce i myślę że nie będę na tych inwestycjach "w plecy".
welasquez / 2007-08-31 17:29
Abudabi - nie denerwuj sie tak na treść artykułu, za który ja również nie wystawiłbym pozytywnej oceny jego autorowi. Za dużo w nim niekonsekwencji w rozumowaniu - m.in: "Towarzystwa funduszy inwestycyjnych zgromadziły 64,99 mld zł, ... Miesiąc wcześniej było to odpowiednio 61,91 mld zł" - Więc wzrost a nie spadek zaangażowania i jeszcze kilka takich wpadek można wypunktować.
Jednak nie tędy droga aby obrzucać inwektywami autora nawet tak miernego artykułu. Zachowajmy język bardziej elegancki od tego do jakiego co prawda przyzwyczajają nas media i tzw "elity polityczne".

Re: Bessa czy korekta?

welasquez / 2007-08-10 17:39
Po dzisiejszym trzęsieniu ziemi na GPW mamy odpowiedź na pytanie czego się bać?
Jeśli w portfelu gotówka - to nie ma czego a jeśli akcje to trzeba będzie odrabiać straty.
welasquez / 2007-08-08 00:02
daytona nie 2 akcje a 3 - za 1 pp masz trzy nowe akcje po 0,10 zl

Najnowsze wpisy