Forum

Komentarze użytkownika "yacabo"

Komentarze użytkownika: yacabo

Drukarnia_Gliwice

yacabo / 2009-12-24 00:06
Witam,
Myśle nad otworzeniem małej drukarni w Gliwicach (druk cyfrowy niskonakladowy). Może jeszcze dołożyc ploter tnący. Sąm nie dam rady finansowo. Na początek drukarka laserowa koszt 8-10 tys tys ( z Allegro) powinna wystarczyc. Nie wiem jeszcze jak wyglada sprawa z pocieciem formatki na uzytki. Mam podstawowa wiedze z zakresu druku. Corel biegle, photoshop tak sobie. Z reszta znajomośc oprogramowania nie jest chyba istotna. To ma byc drukarnia a nie agencja reklamy
Jeśli jestes zainteresowany udziałem w takim projekcie to proszę o kontakt

Re: PO na razie nie zlikwiduje podatku Belki

yacabo / 2007-11-15 16:58
Dalbym sobie reke uciac za PO. ... a teraz powiem tylko tak: bydlaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Która platforma do rynku Forex

yacabo / 2007-11-13 11:28
Uzywam CMS (real). Ale bardzo czesto w czasie publikacji waznych danych traci polaczenie. Jesli zamierzasz grac intra to zdecydowanie odradzam. Nawiasem mowiac wogole odradzam intra na forexie :-). Osobiscie bardzo mi odpowiada Metatrader. Znajomi chwala GFT ( www.efixpolska.com ). To chyba najprezniej dzialajaca firma w Polsce.
Pozdrawiam
yacabo / 2007-11-12 12:08
...aaaaa jeszcze jedno. Szanowni forumowicze. Dlaczego macie pretensje do Prokuratora? To jest gielda, tutaj nigdy nie ma pewnosci. Kto chce to korzysta z reko, a kto uwaza, ze sa kiepskie to niekorzysta. Inwektywy nic tu nie pomoga. Osobiscie od 5 lat interesuje sie forexem i dalej nie mam sukcesow. Jedynego czego sie nauczylem to tego, ze trzeba mies swoja ocene sytuacji. Nie znam nikogo kto zarobia na gieldzie na dluzsza mete korzystajac z reko. Problemem jest psycha.

Re: 15 nowych rekomendacji kupna (7.11.2007"

yacabo / 2007-11-12 11:57
Witam,
Jestem pierwszy raz na forum. Rzucilem okiem na Drozapol. Faktycznie cena 8 pln wygladala fajnie, ale kurs przebil wsparcie na tym poziomie. RGR - przebita linia szyi. Wyglada na dalsze spadki. Okolice 5,80-5.90 wsparcie na luce. Jesli przebija to spadki do 4 pln. W tych okolicach szukalbym potwierdzenia kupna. Fajnie sie pisze po fakcie :-)
Pozdrawiam

Re: Przebicie ważnych poziomów na WIG20

yacabo / 2007-11-12 09:34
3600 faktycznie naruszone. Gdyby nie fatalne nastroje w USA to powiedzilabym, ze wsparcie na 3600 zostalo potwierdzone. 1.10.2007 byl mlot, teraz mozna mowic i ostatnim objeciu. Jednak nie oczekuje na dzisiejszj sesji zielonego koloru.
Pozdrawiam

Re: Winiecki: Kaczyńscy nic nie zrobili dla gospodarki

yacabo / 2007-09-24 10:51
Brawo Panie Winiecki! Oto cala prawda o PiSie. Brawo!!!
yacabo / 2007-09-11 14:26
Szanowny Panie,
Przyzwocie wychowany czlowiek nie uzywa takich slow. Zupelnie nie rozumie jak mozna tak sie zwracac do kobiety.

Re: Święto w USA przyniesie stabilizację na GPW

yacabo / 2007-09-03 21:34
Z przyjemnoscia czytam komenatrze pana Kiepasa. Brawo Panie Marcinie!!!

Re: Na giełdy powróciły spadki

yacabo / 2007-08-29 10:59
Wczoraj byly spadki a dzisiaj bede wzrosty lub spadki a nastepnym tygodniu tak samo. Wig spadl o 1,5% a WIG20 o 1%. Podoba sie wam moja analiza? Jesli mi zaplacicie to jeszcze cos dopisze o WIG40 :-)
yacabo / 2007-08-27 22:04
Zgadzam sie w 100%. Trzeba byc nie lada specem zeby odwazyc sie publicznie postawic jaks prognoze. Analizy ktore czytam to raczej dziennikarstwo. Wszystko po fakcie. Pewnie jakis student ekonomi albo przyzwoity amator napisalby to samo.

Re: Optymizm wraca powoli

yacabo / 2007-08-27 21:59
...tak przy okazji objecia. Klasyczna formacja objecia czyli mala swieca, (najlepiej szpulka) zostaje objeta w calosci przez nastepna swiece. Jesli moge zasiac ziarno watpliwosci to powiem tak. Formacja objecia hossy powinna pojawic sie w dolku lub w jego okolicy. Obecne objecie moze byc tkz. ostatnim objeciem hossy, a to juz calkiem cos innego. Raczej sugeruje spadki, tym bardziej ze dzisiejsza swieca nie potwierdzila objecia czyli nie zamknela sie powyzej calej formacji. Pisze to bez zadnej zlosliwosci.
Pozdrawiam
yacabo / 2007-08-25 10:46
okno zamknite na 3450 ale tez obawiam sie ze to tylko fala B.
Pozdro
yacabo / 2007-03-07 14:12
Pożycze ci ile chcesz, mowie serio na 5% miesiecznie. Jakie zabezpiecznie proponujesz?

Re: Jaki fundusz gwarantuje ok 20%

yacabo / 2007-03-07 12:33
Paul. Zastanow się razem ze mną. Dlaczego istnieja lokaty bankowe, f.obligacji, stabilne , zrownowazone, akcyjne. Poniewaz daja mozliwosc dywersyfikacji ryzyka. Stopa zwrotu w wysokosci 20% to bardzo dobry wynik. I nie sluchaj tych co mowia ze 20% to nic, i ze sami zarabiaja 200%. Mam 40 lat i przezylem juz jedna besse na GPW. Ale zycie toczy sie dalej i w kółko powtarza ten sam schemat. Na tym m.in opiera sie analiza techniczna czyli na emocjach ludzi. Rzecz kapitalna dla psychologów, dlaczego niedoswiadczeni gracze nie sluchaja tych doswiadczinych. Nie mam pojecia. Mlodzi nie sluchaja starych, robia bledy, starzy umieraja a mlodzi staja sie starymi i doswiadczonymi graczami i znow klaruja mlodym i ci znowu nie sluchaja. I to kreci sie w kolko. Od roku moze dwoch, pisze sie bardzo duzo o GPW i o f akcyjnych. Stopy zwrotu 80% !!! Szok. Ale faktycznie tak bylo... tylko ze sie skonczylo. Ci co mieli zarobic juz zarobili i wychodza czekaja na korekte a moze poczatek bessy. Teraz graja tylko leszcze, przykro mi to mowic ale ja tez :-) Nie mniej jednak ponad 80% kapitalu mam od 3 tygodni na lokacie. Te pozostale kilka tysiecy faktycznie mam na gpw, chyba bardziej dla rozrywki niz dla pieniedzy. Jesli dla ciebie 100 tys to duza kwota, albo oszczednosci calego zycia to pod zadnym pozorem nie inwestuj tych pieniedzy teraz w ryzykowne instrumenty. Zapomnij o akcjach, f akcyjnych, zapomnij o zrownowazonych. Nie licz na to że nawet doswiadczony i markowy fundusz uchroni cie przed stratami. Jesli kupisz akcyjny, ktory ma w swoim statucie napisane ze inwestuje 90% w akcje na GPW to nic nie da sie zrobic. NIe zawsze jest dobry okres na inwestycje i teraz tak wlasnie jest. Jesli jestes madrym czlowiekiem to poczekaj powiedzmy do maja. Wielkie ryby sprzdaja akcje teraz a forse trzymaja na pozniej. Osobiscie nie sadze ze mamy doczynienia z bessa. Bessa dla mnie oznacza wieloletnie spadki. Nie mniej jednak, szykuja sie duze spadki. Jesli nie teraz to za miesiac a moze dwa. Nikt nie wie kiedy. Poki co GPW warkneła groznie. Czy warto rozpoczynac od strat? Co z tego ze moze zarobisz teraz powiedzmy 4 %, ale za miesiac stracisz 25% i po roku bedzie w tyl. Jak sie bedziesz czul? Jesli juz nie mozesz oprzec sie inwestycjom i koniecznie chcesz kupic inst. ryzykowne to zainwestuj 10% reszte...hm no wlasnie ja nie widze fajnej inwestycji teraz. Poprostu czekac. Nie wiem od jakiego poziomu mozna probowac wchodzic. To zalezy. Jak dla mnie to grubo!!! ponizej 3000 na wig20. Polowa marca to wazny okres. Poczekaj przynajmniej do 16 marca
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy