Forum

Komentarze użytkownika "Zdzich"

Komentarze użytkownika: Zdzich

Re: Każdy kierowca musi mieć alkomat

Zdzich / 2006-12-02 15:51 / Bywalec forum
Ja jestem też za tym aby każdy samochód był wyposażony w alkomat i czerwone migoczące światło na dachu, światło po to, żeby policjant widział pijanego kierowcę.
Zdzich / 2006-11-28 07:20 / Bywalec forum
Czy godność mają huligani, którzy dla zabawy popełniają przestępstwa, wykroczenia
Zdzich / 2006-11-28 07:16 / Bywalec forum
To jest najboleśniejsze, że są firmy państwowe i prywatne a nie mają takiego samego statusu prawnego.
Zdzich / 2006-11-27 21:02 / Bywalec forum
tylko jedno pani HGW nie jest tak medjalna no może na tą bufetową by nie źle wyglądała przy szefei kwachu

Re: PO wygrała dzięki lewicowemu elektoratowi

Zdzich / 2006-11-27 20:54 / Bywalec forum
PO wygrało wybory samorządowe w większych miastach tylko dlatego, że większość ma dość rządów PiS-u. PiS jest taką partią, która bardzo się chwali tym czego nie zrobiła dla społeczeństwa. Cały czas wmawiano nam, że jest to rząd najlepszy od szesnastu lat, najwięcej uchwał wprowadził w życie wszyscy są cacy. Tylko PO staje im na drodze mało tego rzuca kłody pod nogi. A tak naprawdę przecież ten rząd przekładańców PiS, SO i LPR ma większość i może wszystko uchwalić i nic nie stanie na przeszkodzie( no może konstytucji nie da rady zmienić). Przez cały rok rządów, konkretnych czynów nie dokonano. Ziobro przed wyborami bardzo się silił, konferencja za konferencją. Wąsacza spektakularne zatrzymanie, potem konferencja, nagonka na Majchroskiego - konferencja, wyjazd do USA po Mazura - konferencja, wszystko to miało podnieść w oczach społeczeństwa obraz rządów. Dziś słyszałem jak pan Edgard cały czas wpycha PO w ramiona SLD. A sami są zależni od Endriu i Romana to wszystko jest ok.. Te partie też PiS-owi nie dają twarzy jedna lewicowa nie wiadomo skąd się wywodzi a druga skrajnie nacjonalistyczna. Pan prezydent lekceważąco pogratulował dla Pani elekt prezydenta Warszawy cyt. „Oczywiście się należą gratulacje dla Pani Hannie Gronkiewicz-Waltz” i później wyliczał co to nie zrobiono dla Warszawy przez ostatnie cztery lata i zastanawiał się czy to nie zostanie zmarnowane. Widać po tej wypowiedzi jak to jest butna partia i jak nie mogą się pogodzić z porażką. Pan Edgard w trójce cały czas dla pana Schetyny wciskał SLD w ramiona i zapewniał, że PiS będzie w opozycji, choć pan Schetyna wypowiadał się, że nie ważne jest z której strony kto jest, i będą z tymi się dogadywać kto będzie chciał zrobić jak najlepiej dla Warszawy. We Wrocławiu PO z PiS-em się dogadują i dla Wrocławia idzie to na dobre ale pan Edgard szedł w zaparte, że to PO i SLD będzie w Warszawie rządzić a PiS będzie w opozycji. Nie wiem dlaczego jest tak trudno pogodzić się z porażką i wyciągnąć wnioski - dlaczego tak jest nich ktoś mi wytłumaczy. Jestem zdania, że nie trzeba oglądać się za siebie i patrzeć co kto źle zrobił, ale iść do przodu i budować przyszłość dla siebie , dzieciom, wnukom. Czas już zakopać swe urazy i zacząć dogadywać się, żeby dla społeczeństwa było lepiej. Skończyć dzielenia Polski na III i IV RP Polska jest jedna. Jeżeli nie będzie końca kłótniom to w historii zapiszemy się jako RP IV kłótliwa i rozszarpująca swe rany.
Zdzich / 2006-11-27 19:43 / Bywalec forum
oj nie będzie.
Zdzich / 2006-11-27 19:42 / Bywalec forum
Pomyśl jak duży będzie miał dużo to dla małego też coś skapnie, ale jak duży jest golas to dlatego małego nic nie skapnie. Przekręty były, są i będą. Tylko zależy kto je robi czy duży, który ma, czy duży golas.
Zdzich / 2006-11-26 12:12 / Bywalec forum
Ale górnicy to wybrana kasta z narodu i potrafią walczyć choćby nakrętkami, łomami przed sejmem i parlamentem oraz mają dobrze zorganizowane związki zawodowe. I jeszcze jedno jest ich bardzo dużo nie wiem jaka to część narodu pracującego, ale to jest elektorat bardzo ważny dla każdego ugrupowania. Każdy rząd będzie się z nimi liczył w celu pozyskania głosów.
Zdzich / 2006-11-26 12:00 / Bywalec forum
Mam odczucie, że pisząc o kaloryferze miałaś/eś na myśli górników, którzy zginęli. Ale, żeby położyć rękę na kaloryferze trzeba wpierw zbudować dom, biuro, zakład. A na 1000 zatrudnionych w budownictwie ginie więcej ludzi niż w górnictwie i tam nie ma pożegnań medialnych, a często nawet odprawy pośmiertnej nikt nie wypłaci rodzinom, ponieważ większości wypadków jest to błąd ludzki, nie przestrzeganie przepisów przez pracownika. W tym przypadku mam nadzieję, że to nie jest błąd nikogo z tych ludzi, co zginęli, a nałożenie się czynników niesprzyjających temu zadaniu i ludzi, którzy wygrali przetarg na to zadanie.
Zdzich / 2006-11-25 11:30 / Bywalec forum
Pan/i Petent nie jesteś sam który tak myśli. Ja i dużo jest ludzi podobnie myślących. I większości mierzi to, że ktoś zbija kapitał polityczny na cudzym nieszczęściu W odpowiedzi na artykuł „Katastrofa w "Halembie" - pomoc nadchodzi z różnych stron” jliber napisał „Jak umierać, to tylko medialnie”. I to jest prawdą tylko nie każdy może umierać medialnie

Re: Katastrofa w "Halembie" - pomoc nadchodzi z różnych stron

Zdzich / 2006-11-25 11:09 / Bywalec forum
Jestem w żałobie z rodzinami, które dotknęło nieszczęście i bardzo współczuję tym wszystkim, którzy stracili bliskich sobie osób. Ale mierzi mnie to, że na nieszczęściu czyimś, ktoś zbija kapitał polityczny. Przecież najwięcej ofiar śmiertelnych na 1000 zatrudnionych jest w budownictwie i tam nikt lamentu rodzin nie widzi. Żadnych statystycznych danych nikt nie prowadzi, ilu kierowców zawodowych ginie na naszych drogach. Ale górnicy są kastą wybraną z narodu. I tam trzeba pokazać jak rząd się o nich troszczy. A już mi się wydawało, że żyjemy w kapitalizmie, i nikt nikogo nie przymusza, żeby pracował u tego przedsiębiorcy czy u tamtego. I to jest prawdą jak napisał jliber „Jak umierać, to tylko medialnie”.
Zdzich / 2006-11-25 10:26 / Bywalec forum
Mi kiedyś strażak na odbiorze jakiejś inwestycji powiedział „ jak ma się spalić to nich się pali aby zgodnie z przepisami”. I tak się robi wszystkie dokumenty do odbioru na dzień dzisiejszy, bo wszystko ma być zgodne z prawem.

Re: Rząd zadba o Polaków za granicą

Zdzich / 2006-11-22 19:41 / Bywalec forum
Ciężko jest komentować co się odwraca kota ogonem. Wyjechało z kraju około 2 milionów Polaków, a dokładnie nikt nie wie. Nie prowadzi się statystyk i to bardzo źle. Koralgol pisze rząd „zadbał tak skutecznie, że ze 2 mln Polaków nie miało innej możliwości jak wyjechać za granicę, bo w rodzimym kraju żyli w nędzy” może to nie jest całkowita prawda wyjechali ci co mieli za co wyjechać ale część z tych żyła naprawdę w nędzy. Natomiast marek19-53 napisał „Rozumiem z Pana wypowiedzi, że rok temu te dwa miliony żyły w dobrobycie i luksusie. A nieliczni ubodzy tkwili w kraju, by nie oddalić się od łaskawego oblicza Kwacha”. Kawch w tym czasie właśnie zrobił przedmurze tym wyjazdom. Mi się wydaje, że żaden rząd nic nie robi w tym kierunku aby zatrzymać rodaków w kraju, a powinien wszystko zrobić aby jak najwięcej zatrzymać w kraju. Tam rodacy zarabiają więcej ale czy godziwie żyją. W naszym kraju legalnie więcej niż 120 godzin nadliczbowych nikt nie może przekroczyć w roku, bo są instytucje takie jak PIP związki zawodowe, które na to nie zezwolą. Natomiast tam pracują po 10 i 12 godzin na dobę, w świątek piątek i niedziele, śpią w 8-9 na czterdziestu metrach kwadratowych, gdzie więzieniu więcej powiechrzni przypada na jednego więźnia. Po prostu tam wegetują aby parę groszy odłożyć i przywieźć lub przesłać do domu by rodzina mogła godnie żyć lub inwestować. Choć tam nie są ubezpieczeni na wypadek renty, emerytury. Za parę lat w Polsce będą chcieli dostać rentę bo zdrowie zmarnowali w Anglii, Irlandii, lub innym kraju. Mój syn z synową jest w Irlandii już czwarty rok i nigdzie jeszcze nie przepracowali w jednej firmie całego roku. Zawsze mają podpisany kontrakt na 11 miesięcy i ileś dni, wszystko to dlatego, że jakby mieli podpisany kontrakt dłużej niż na rok wtedy pracodawca zmuszony by był odprowadzać świadczenia emerytalno-rentowe. Syn mówi, że ma świadczenia socjalne lepsze niż w kraju, ale co z tego. Zarabiają netto po około 1500,00 euro, za mieszkanie 35 m2 miesięcznie płacą 900,00 prąd woda 200,00, ubezpieczenie samochodu 3500,00 rocznie, wyżywienie na dwóch tygodniowo 150,00, na fundusz powierniczy po 150,00 miesięcznie, kosmetyki środki czystości 150,00 miesięcznie, paliwo około 70 tygodniowo, wychodzi im w granicach 2700,00 – 2800,00, czyli zostaje na przyjemności i ubranie około 200,00 – 250,00. Tak jest w Irlandii, gdzie dwoje pracuje po 10 godzin dziennie dodać do tego trzeba po 2 godziny na dojazdy, 1 godzinę lunch. To są dane moich dzieci, którzy mówią, że im jest dobrze. Opowiadają, że takie jest życie większości rodaków tam pracujących i nie tylko rodaków ale i Irlandczyków. Tam się żyje nie źle tym co w trzech w jednej rodzinie pracują. Nasze rządy wszystko robią aby pogorszyć warunki dla pracodawców. Dobrze by było jak warunki pogarszali dla pracodawców a pracownikom poprawiali, ale jak pogorszyć to wszystkim. Jeszcze jedno za kilka kilkanaście lat będziemy mieli problem z emerytami, w obecnej chwili młodych ludzi wyjechało do innych krajów za pracą w Polsce pozostali starsi kto im zapracuje na tą emeryturę jak już ZUS boryka się z wypłatami rent i emerytur. Z roku na rok przybywa rencistów i emerytów.
Zdzich / 2006-11-16 22:09 / Bywalec forum
Już na tym forum się wypowiadałem, że SLD to już nie komuna choć wywodzi się z komunistycznej partii. Jest trzecią partią na naszej arenie politycznej. Będzie ciężko ją izolować a izolowanie może im pomóc w pozyskiwaniu głosów. Izolować trzeba takie partie jak LPR i SO. Jedna jest skrajnie narodowa a druga skrajnie populistyczna. Teraz mam takie wrażenie, że bardziej jest komunistyczna PiS

Re: Gilowska nie odpisuje na listy z Brukseli

Zdzich / 2006-11-16 21:55 / Bywalec forum
Przecież do pani Zyty napisali pewnie w języku angielskim i co zrobić jak nie umie przeczytać. To jak ma odpowiedzieć

Najnowsze wpisy