Forum

Komentarze użytkownika "zeppelin"

Komentarze użytkownika: zeppelin

zeppelin / 2010-07-07 22:57 / Tysiącznik na forum
co ty k. wiesz o zabijaniu ... :PPPPPPPPPPPPPPP

Re: GPW: Jest szansa na kolejne wzrosty

zeppelin / 2010-07-07 22:54 / Tysiącznik na forum
Cieszą mnie komentarze na forum, jakbym czytał te sprzed 4-5 lat. W narodzie wraca wiara w giełdę i zyski z inwestowania. Ci co oberwali po tyłku już nie zaglądają na tabelę notowań ale pojawia się nowa grupa wierzących w magię akcji, giełdy ... to dobrze wróży.
zeppelin / 2010-07-07 22:51 / Tysiącznik na forum
Pewne to jest tylko to, że na giełdzie nie ma pewniaków. Jeśli pewne to sprzedaj wszystko i kup akcje. Wielu pewniaków z inwestowania ma tylko długi ...
zeppelin / 2010-07-07 22:21 / Tysiącznik na forum
wyłączenie emocji zajęło mi 4 lata i myślę, że to było kluczowe w "inwestowaniu" na giełdzie. ten cudzysłów to stąd, że uważam iż na giełdzie raczej się spekuluje niż inwestuje :))
zeppelin / 2010-05-31 16:40 / Tysiącznik na forum
double dupek!!!
zeppelin / 2010-05-24 23:36 / Tysiącznik na forum
A kiedy ewakuowano Wrocław? Tak, tak ... zaczynasz żyć we własnym świecie ... powinieneś się leczyć dopóki nie jest za późno.
zeppelin / 2010-05-23 23:01 / Tysiącznik na forum
widzę, że dałeś się wpędzić w absurdalny kanał w sposobie myślenia o powodziach. większość pitoli o wałach i ich wzmacnianiu podczas gdy to nie jest klucz do rozwiązania problemu powodzi. Dutkiewicz może siedzieć we Wrocławiu i modlić się żeby nie padało. Ogromnym kosztem Wrocław może być stać na podniesienie wałów na krótkim odcinku a to i tak nie daje pewności, że ochronią miasto. Problemem jest brak miejsc na zgromadzenie odpowiednio dużej ilości wody i mała retencja. Trzeba wybudować kilka wielkich zbiorników, zrobić poldery a poza tym zadbać o małą retencję. Jeśli działania pójdą w tym kierunku żeby woda z gór czym prędzej spływała do głównych rzek między wały to miasta nad rzekami nigdy nie będą bezpieczne. Trzeba wybudować ogromne zbiorniki wodne. Jest na to miejsce i wbrew pozorom nie będzie to takie drogie. Dla Wrocławia strategiczne będzie wybudowanie zbiornika Kotlarnia oraz Racibórz. Poza tym trzeba prowadzić politykę małej retencji - wiele małych zbiorników i zatrzymywanie wody w górach. Wały są zbudowane zbyt blisko rzek. Pola uprawne i łąki mogą być między wałami. Jak raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat je zaleje to Państwo może nawet wypłacić odszkodowania. Jeśli tak jak teraz wały są zbyt blisko rzek chroniąc przed zalaniem łąki czy pola to ogranicza ich skuteczność i zagraża miejscowościom zlokalizowanym na dalszych odcinkach rzek. To takie banalne rzeczy a słuchając relacji telewizyjnych można odnieść wrażenie, że prawie nikt ich nie rozumie ...
zeppelin / 2010-05-22 22:41 / Tysiącznik na forum
Nie lepiej było wypić? ;)

Re: GPW: Czyżby znowu w dół?

zeppelin / 2010-05-22 22:39 / Tysiącznik na forum
Witajcie,
Dawno tu nie bywałem głównie przez to, że nie było za wiele do poczytania w komentarzach.
Janlew i Vorg gratuluję spostrzeżeń!
Dużo w nich poglądów zbieżnych z moimi. Zbyt duża ilość informacji i przesadne teoretyzowanie nie sprzyja inwestycjom.
Zasada jest prosta - trzeba kupować w dołkach i sprzedawać na górkach a samemu ciężko mi było się do niej przekonać.
Pozdrawiam Wszystkich!

Re: GPW: Coraz większy strach przed korektą

zeppelin / 2010-01-26 23:09 / Tysiącznik na forum
Oglądając komentarze (oglądając bo trudno powiedzieć o czytaniu tego co się tu ostatnio pisze), zastanawiam się co się stało. Było tu wiele mądrych i miłych osób. Można było się szbyko dowiedzieć co się dzieje na giełdzie, na walutach, było obstawianie indeksów. Wiadomości z pierwszej ręki. Zastanawiałem się jak to możliwe, że coś takiego tak dobrze funkcjonuje. Przyznaję, że podejrzewałem Money o sterowanie dyskusją ale nie wiem do końca na czym polegało. Czułem się bardzo związany z tym forum. Spędzałem tu wiele czasu. To co teraz tu się dzieje jest przygnębiające ... szkoda ...

Re: GPW znowu podąża tylko w ślad za Wall Street

zeppelin / 2009-09-25 13:46 / Tysiącznik na forum

2009-09-25 13:28:48 | Krzych [ Płoteczka na forum ]
ładnie wygląda ale funt leci a na franku ponownie co brali
pożyczki większe raty

Nie wiesz co piszesz. Ci co w odpowiednim czasie brali pożyczki we frankach mają teraz oprocentowanie poniżej 2%. Wielkość raty jest najmniejsza od momentu wzięcia pożyczki kiedy LIBOR był dużo wyższy. Oprocentowanie niższe od inflacji sprawia, że kredytobiorcy we frankach zyskują w porownaniu z tymi, którzy mają kredyty w złotówkach. Wynajmujac mieszkanie kupione za taki kredyt polowę pieniedzy przeznacza się na spłatę kredytu a druga połowa zostaje kredytobiorcy. To zbyd dobry biznes dla kredytobiorców dlatego banki praktycznie nie udzielają obecnie kredytów walutowych. Kredyt we franku stanie sie nieopłacalny w porównaniu do złotowego dopiero wówczas kiedu kurs franka przekroczy 5 zł. To dość proste wyliczenie ale trzeba go sobie zrobić a większość opowiada bzdury zamiast pomyśleć ...
zeppelin / 2009-09-15 00:52 / Tysiącznik na forum
Przepraszam JB ale ... po tym co piszesz nie widać Twojej mądrości. Robisz ortografy jak analfabeta a jak się wypowiadasz to zazwyczaj musisz kogoś obrażać ...
To, że nasi wygrali jest powodem do radości dla wielu ludzi i tylko zakompleksione zgredy mogą mówić jakiejś głupiej piłeczce. Tak się składa, że siatkówka to gra wymagająca myślenia ... pewnie dlatego w nią nie grałeś.

...bez odbioru!

Re: Winiecki: Polacy nie ulegli kryzysowej propagandzie

zeppelin / 2009-09-14 15:23 / Tysiącznik na forum
Bardzo podoba mi się ten komentarz.
Zgadzam się, że w obecnej sytuacji zachowanie Prezydenta jest nie na miejscu. Po to by mieć większe szanse w wyborach Prezydent chciałby żeby w Polsce był wielki kryzys, który dotkąłby większość społeczeństwa tak żeby wszyscy byli przekonani do złego rządzenia obecnej koalicji ... to brzmi absurdalnie ale niestety taka jest prawda. Takiego mamy Prezydenta i taką opozycję ... Rząd robi wiele błędów, ale podoba mi się to, że nie straszy i nie wywołuje paniki.
zeppelin / 2009-09-10 11:08 / Tysiącznik na forum
Przecież oni nie biegają ... szanują cenne nogi
zeppelin / 2009-09-10 11:07 / Tysiącznik na forum
Ci których znam kupują akcje firm, które jeszcze nie są na giełdzie. W hossie bardzo dobrze na tym się wychodziło ale w bessie też dużo stracili ...
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7

Najnowsze wpisy