Forum

Komentarze użytkownika "ziompaul"

Komentarze użytkownika: ziompaul

Rozszerzenie działalności bez zmiany formy opodatkowania

ziompaul / 2011-03-23 11:05
Witam,
W tej chwili posiadam fotograficzną działalność gospodarczą 74.20Z i rozliczam się z fiskusem ryczałtem ewidencjonowanym 8,5%.

Czy bez zmiany formy opodatkowania mogę rozszerzyć działalność o:
- 62.01.Z DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OPROGRAMOWANIEM - chodzi o usługi projektowania stron internetowych
- 95.11.Z NAPRAWA I KONSERWACJA KOMPUTERÓW I URZĄDZEŃ PERYFERYJNYCH
- 73.11.Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI REKLAMOWYCH - chodzi o projektowanie materiałów reklamowych oraz reklama w internecie

AEGON i Fundusz Timingowy

ziompaul / 2010-08-12 22:28
Byłem ostatnio w siedzibie firmy AEGON gdzie rozmawiałem na temat "zapisania" się do funduszu timingowego/return: NOBLE GLOBAL RETURN, którego ogólnie działanie polega na zarabianiu na spadkach na giełdzie i nie traceniu przy wzrostach. Pan z którym rozmawiałem zapewniał mnie, że praktycznie będę mógł zyskać MINIMUM 10% w skali roku.

Obowiązkowy okres gromadzenia kapitału to 5 lat (minimum 3000zł rocznie) i potem przez kolejne 5 lat pieniądze "pracują" czyli całość trwa 10 lat i pieniądze są wtedy zamrożone bez możliwości wypłaty. Czyli minimalna kwota jaką muszę wsadzić przez 5 lat obowiązkowego okresu gr. kapitału jest to 15000zł (5x3000).

Zwracam się do pytaniem do ludzi doświadczonych: czy warto się w to pakować i to na 10 lat.
Czy rzeczywiście te teoretyczne gwarantowane 10% zysku jest realne (to zapewnienie otrzymałem tylko z ust osoby z którą rozmawiałem, nic poza tym)?
Czy istnieje realna możliwość że mogę wyjąć mniej niż włożyłem?

Według tabeli jaką mi zaprezentowano, przy wkładzie 15000zł i stopie zwrotu 10% i opłacie za zarządzanie 1,95% po 10 latach powinienem wyciągnąć 50000zł. Wszystko piękne ale czy rzeczywiste?

http://www.aegon.pl/inwestycje-i-ochrona-kapitalu/notowania-funduszy/noble-global-return-pln
http://www.bankier.pl/inwestowanie/fundusze/narzedzia/profile/?uni_key=487

Według tego co napisane jest pod tymi adresami to jest interesująco.

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy