Forum

Komentarze użytkownika "zolza9"

Komentarze użytkownika: zolza9

zolza9 / 2015-03-30 14:52
Metoryczna byla i wazna.....ale widac brak juz pomyslow co robic dalej.....Z urzedasami sie niewygra.....-)
zolza9 / 2015-03-26 20:40
Wiec bardzo przepraszam,niepotrzebie produkuje sie tu od pazdziernika 2014 do marca 2015...szukajac jakiejs pomocy.....Moze dobrze Pan napisal (...) pytania zdublowane, odpowiedzi idiotyczne itd
zolza9 / 2015-03-26 19:23
Wiec doradzanie powolywania sie na paragraf 117 kc i 118kc jest tylko jedyna pomoca?
zolza9 / 2015-03-25 20:37
Czy tu jeszcze ktos,cos doradza???......Bo poprzednie moje stwierdzenie zostalo usuniete...-)
zolza9 / 2015-03-08 18:39
A....Powoluja sie na wrok Sadu apelacyjnego z dnia 8 Listopada 2013r IACa 556/13
zolza9 / 2015-03-08 18:31
I coz....Urzad Miasta dalej upiera sie,ze przedawnienie mija po 10 latach.....Odpowiedz z urzedu....
(...)..W odp.na Pani pismo w sprawie przedawnienia oplaty naliczonej za okres 01-03-2006 do 14-01-2014 z tytulu bezumownego korzystania z garazu,ktory jest zlokalizowany na nieruchomosci Skarbu Panstwa..Urzad Miejski informuje,iz zgodnie z powolanym przez Pania art.117/118,termin przedawnienie wynosi 10 lat,a dla roszczen o swiadczenia okresowe oraz roszczen zwiazanych z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej- 3 lata.Ponadto wyjasniamy,iz zgodniez wyrokiem sadu apelacyjnego,wynagrodzenie nalezne wlascicielowi obejmuje caly okres,przez ktory posiadacz korzystal z nieruchomosci i nie stanowi swiadczenia okresowego,poniewaz okresowej platnosci nie przewiduje ani umowa,ktorej tu niemaa,ani przepis ustawy.Wynagrodzenie za korzystanie z nieruchomosci niesa rowniez roszczeniami zwiazanymi z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej,sa zas roszczeniami zwiazanymi z wlasnoscia nieruchomoaci.Termin przedawnienia tych roszczen wynosi zatem 10 lat,a nie 3lata.Zgodnie z powyzszym Pani wniosek jest bezzasadny.....
Dodam jeszcze,ze mam umowe,ktora zawarlam z dawna administracja i ,ze wplacilam w 2000 roku 50zl.kaucji.Administracja rozwiazujac siee ,nie zerwla z nami umow,ani niepowiadomila,ze grunty przekazuje pod Urz.Miasta.Niewiem jak mam sie teraz ustosunkowac do odp.z UM.Chyba nie wygram tej bitwy z urzedem i bede musiala zaplacic te 5 tys.Co moze mi Pan doradzic?
zolza9 / 2015-02-04 15:22
Pisze jeszcze raz,bo sprawa sie ciagnie.Wczoraj bylam wezwana do urzedu miasta i pani kierownik,gruntow skarbu panstwa,powiedziala,ze okres przedawnienia mija dopiero po 10 latach.Na pytanie dlaczego przez 8 lat nikt mnie niepowiadomil,ze grunty przeszly pod urzad miasta odpowiedziala,ze przez 8 lat robili spis inwentarza otrzymany od administracji.Mam juz dosc cigania,chce to zaplacic,ale czemu za 8 lat?...Pani kierownik powiedziala,ze to moja byla sprawa,aby dowiedziec sie pod kogo przeszly grunty..Jezeli to uleglo przedawnieniu,to gdzie moge znalesc jakis wzor pisma,aby sie odwolac,lacznie zna jaki & mam sie powolac?Z gory dziekuje.
zolza9 / 2014-10-26 05:49
Wiec prosze mi napisac taka rzecz....Jak powinam i ustosunkowac do tego,ze od 25 sierpnia Urz.Miasta nie odpisal mi na moja prosbe.....Czy sadzi Pan,ze to odwlekanie,moze ma zwiazek z przedawnieniem czy zblizajacymi sie wyborami.?..
zolza9 / 2014-10-23 14:35
Nierozumie zbyt tego przerwania biegu przedawnienia.Czy kiedy dostalam ponaglenie do zaplaty i straszeniem sądem,napisalam pismo o nienaliczanie mi tych oplat,bo niewiedzialam gdzie placic i nigdy niedostalam zadnego pismam przez 8 lat,kto zarzadza tym.Ani administracja o zbyciu tego niepowiadomila,ani Urz.Miasta.Czy tym pismem przerwalam bieg przedawnienia?Takie pismo urzedniczka kazala napisac,zlozylam je 25 sierpnia,ale do dnia dzisiejszego z Urz.Miasta nie dostalam,zadnej opowiedzi.

Re: Kiedy następuje przedawnienie długów?

zolza9 / 2014-10-23 12:27
W 2006 administracja mieszkaniowa zostala rozwiazana a jej tereny zdane do Urz.Miasta.Na terenie staly garaze tzw.blaszaki.Nigdy nie dostalismy pism,ze przeszlo to pod Urz.Miasta.W tym roku na kazdym z garazy Urz.Miasta zostawil pisma aby zglosic sie ,ze zajmuje sie dalej garaz.Po zgloszeniu w Urz.Miasta. okazalo sie ze trzeba zaplacic prawie po 5 tys.zaleglego za dzierzawe.Urzedniczka poinformowala nas,ze jak rozwiazano administracje,to sami powinnismy dowiedziec sie w Urz.Miasta kto teraz zarzadza terenem,a nie czekac.Czy po tylu latach dlug jest dalej aktualny.

Najnowsze wpisy