- Dzięki pozyskanym od funduszy środkom będziemy jeszcze bardziej wspierać polskich przedsiębiorców, poprawiając ich płynność w okresie sporej niepewności wywołanej pandemią. Faktoring nie tylko umożliwia im optymalne zarządzanie budżetem firmy - daje też komfort dysponowania gotówką od razu po wystawieniu faktury - powiedział prezes SMEO Michał Pawlik, cytowany w komunikacie.
Faktoring to usługa, która obecnie szybko zdobywa uznanie przedsiębiorców jako alternatywa dla kredytu. W dużym uproszczeniu polega na tym, że firma faktoringowa płaci fakturę sprzedawcy od razu, a następnie sama "ściąga" należne pieniądze od kupującego.
- Polska jest bardzo prężnym rynkiem, którego gospodarkę budują małe i średnie przedsiębiorstwa. SMEO oferuje potrzebne - szczególnie w czasie gospodarczych zawirowań - narzędzie do radzenia sobie z płynnością finansową. Cieszymy, się, że mogliśmy zasilić spółkę kapitałem, który przełoży się na większą płynność i komfort polskich firm - dodał Lourens Ruigrok z Finch Capital.
SMEO pozyskało kapitał od dwóch partnerów. Jeden z nich to Finch Capital, fundusz typu venture, inwestujący w dwóch regionach - w Europie w obszarach sztucznej inteligencji (AI) oraz fintech (financial technology) i w Azji Środkowo-Wschodniej w rozwiązania dla przemysłu rolniczego, edukację, transport oraz fintech.
Drugi z inwestorów to Precapital, czyli wywodzący się z Polski prywatny fundusz inwestycyjny. Jego głównym założeniem jest aktywizacja niewykorzystanych obszarów miejskich i rewitalizacja zaniedbanych nieruchomości w dużych polskich miastach. Chce być również wsparciem dla firm tworzących innowacyjne produkty i usługi cyfrowe o międzynarodowym zasięgu dystrybucji.
SMEO oferuje usługę faktoringu online. Firma rozpoczęła działalność operacyjną w kwietniu 2017 roku w Warszawie. Od blisko czterech lat zrealizowała faktury na łączną kwotę ponad 320 mln zł.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl