Pilotażowa stacja, w której część przeznaczona dla samochodów osobowych działała pod marką Total, a część dla samochodów ciężarowych pod marką AS24, uruchomiona została w 2017 roku w miejscowości Bolesław w woj. małopolskim, przy drodze krajowej nr 94 na odcinku między Katowicami i Krakowem (niedaleko Olkusza).
"Efekty nie były tak dobre jak się spodziewaliśmy i obecnie marka Total zniknęła z tej stacji" - przyznał Vigneau w rozmowie z ISBnews.
Nie oznacza to jednak, że cały projekt został przez obie powiązane kapitałowo firmy spisany na straty.
"Nie poddajemy się tak łatwo. Ten model z sukcesem funkcjonuje w Europie, szczególnie w Niemczech i w Belgii. W sumie w Europie działa około 50 wspólnych stacji Total/AS24. Dlatego przewidujemy kontynuację programu pilotażowego w Polsce na kilku kolejnych stacjach, w innych lokalizacjach" - zapowiedział dyrektor zarządzający AS24 Polska.
Przyznał jednocześnie, że funkcjonujące od trzech lat odświeżone logo firmy AS24, do którego wprowadzono dodatkowo nazwę właściciela, czyli koncernu Total, przyczyniło się do wzrostu rozpoznawalności marki na polskim rynku.
"Marka AS24 jest w Europie obecna od 30 lat i dobrze rozpoznawalna, więc właściciele międzynarodowych firm transportowych świetnie ją kojarzą, ale już dla właściciela jednego pojazdu ciężarowego z Polski podkreślenie, że jesteśmy częścią koncernu Total może być argumentem przy wyborze dostawcy paliw" - wyjaśnił Vigneau.
AS24 to należąca do francuskiego koncernu Total firma zarządzająca siecią ponad 900 stacji paliw przeznaczonych dla samochodów ciężarowych oraz 15 tys. stacji partnerskich, działających w 28 krajach.
Total to międzynarodowy koncern naftowy i energetyczny, jeden z pięciu największych na świecie.
Piotr Apanowicz