"Będziemy kontynuować to, co robiliśmy do tej pory. Nie jestem pewien, czy jeszcze będziemy brali udział w emisji obligacji, po to, żeby sfinansować pomocowe aktywności i tarcze antykryzysowe. Na razie nie ma takich planów" - powiedział Cieszyński w trakcie na webinaru pt. "Wyzwania 2021 - Rola banków i instytucji pomocowych w odbudowie aktywności gospodarczej i inwestycyjnej post-COVID.
Pod koniec stycznia BGK poinformował, że na luty 2021 r. nie są planowane przetargi sprzedaży obligacji na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.