Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Elektrobudowa upada. Sąd wydał postanowienie

41
Podziel się:

Wydział gospodarki Sądu Rejonowego Katowice-Wschód ogłosił we wtorek upadłość Elektrobudowy. Proces upadłościowy nie przerywa działalności spółki. Po ogłoszeniu upadłości, przedsiębiorstwo będzie działać nadal pod zarządem syndyka.

Proces upadłościowy nie przerywa działalności spółki.
Proces upadłościowy nie przerywa działalności spółki. (East News, Tomasz Kawka/East News)

Elektrobudowie nie udało się osiągnąć porozumienia z bankami oraz towarzystwami ubezpieczeń dotyczącego restrukturyzacji zadłużenia finansowego i warunków nowego finansowania firmy. Wniosek o upadłość przedsiębiorstwo złożyło w czwartek 19 marca. Dziś sąd katowicki sąd gospodarczy potwierdził upadłość.

"Sąd wyznaczył sędziego-komisarza w osobie SSR Marzeny Praskiej, zastępcę sędziego komisarza w osobie SSR Agaty Adamczyk oraz syndyka w osobie Marcina Ferdyna, posiadającego licencję doradcy restrukturyzacyjnego nr 220" - czytamy w komunikacie spółki.

Postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości jest nieprawomocne, jednakże jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania, a datą upadłości jest dzień wydania postanowienia.

– Decyzję o rozpoczęciu procesu upadłości podjęliśmy z ciężkim sercem, wobec wyczerpania możliwości dalszego finansowania bieżącej działalności spółki oraz pozyskiwania gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, w szczególności gwarancji należytego wykonania, koniecznych do pozyskiwania nowych kontraktów, utrzymania płynności spółki oraz spłaty wszystkich zobowiązań – mówił Jacek Podgórski, prezes Zarządu Elektrobudowy.

Proces upadłościowy nie przerywa działalności spółki. Po ogłoszeniu upadłości, przedsiębiorstwo Elektrobudowa S.A. będzie działać nadal pod zarządem syndyka, który będzie wyposażony w odpowiednie instrumenty prawne (niedostępne obecnemu zarządowi spółki) pozwalające na zarządzanie aktualną, trudną sytuacją płynnościową i prowadzenie dalszej działalności - przypomina eklektrobudowa.

– Dołożymy wszelkich starań, by wesprzeć działania syndyka zmierzające do zapewnienia możliwości dalszego prowadzenia działalności spółki oraz zachowania integralności przedsiębiorstwa – deklaruje w imieniu zarządu spółki prezes Jacek Podgórski.

Zarząd przygotował plan działania i swoje rekomendacje dotyczące dalszej działalności spółki po ogłoszeniu upadłości. Wyposaży również syndyka w informacje, zasoby i narzędzia pozwalające zapewnić ciągłość operacyjną przedsiębiorstwa.

– Jesteśmy gotowi wspierać syndyka w okresie przejściowym we wszelkich działaniach mających na celu zapewnienie integralności przedsiębiorstwa, utrzymanie dalszej działalności spółki oraz zabezpieczenie jej majątku – podkreśla Jacek Podgórski.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz.

Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(41)
Bukmacher
4 lata temu
Kto obstawia, że to przejęcie "na Kulczyka"?
Hyhy
4 lata temu
Zadanie. Wskaż syndyka, który nie roztrwonił majątku spółki, którą zarżnęli jego kumple z mafii bankstersko sądowej? Rozpieprzą na 4 wiatry i podzielą się łupami, a wierzyciele nadal będą błagać o pieniądze.
ja
4 lata temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Niedawno opisany w niej system uchronił przed ostatnimi spadkami.
Marek
4 lata temu
Przecież o tym wszyscy wiedzą,że to jest ustawka z syndykiem,który ma doprowadzić do upadłości,a kancelaria prawna z Poznania skupuje akcje firmy po 2 zł i kupi firmę wartą 350mln za 50. Gdzie jest CBŚ. CHYBA ,ŻE TO JEST UKŁAD PARTYJNY
i.
4 lata temu
a kiedy było nwza
...
Następna strona