Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozchwiany tydzień na GPW

0
Podziel się:

Miniony tydzień charakteryzował się sporym rozchwianiem nastrojów na rynku. Na poniedziałkowej sesji obserwowaliśmy dość silną wyprzedaż, a w kolejnych dniach następowała stopniowa poprawa nastrojów, która przełożyła się na silną zwyżkę na czwartkowej sesji / DM BZWBK /

Miniony tydzień charakteryzował się sporym rozchwianiem nastrojów na rynku. Na poniedziałkowej sesji obserwowaliśmy dość silną wyprzedaż, a w kolejnych dniach następowała stopniowa poprawa nastrojów, która przełożyła się na silną zwyżkę na czwartkowej sesji. Sygnałem do wzrostów stało się przekazanie środków z ZUS do OFE w wysokości 447 mln zł, co zachęciło kupujących do śmielszych poczynań. Nie bez znaczenia była również pozytywna sytuacja na rynkach zachodnich, które odrabiały straty z poprzedniego tygodnia oraz spory jak na ostatnie tygodnie wolumen obrotów.

Największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się walory spółek informatycznych, spośród których wyróżniały się walory Softbanku, które w piątek ustanowiły kolejne średnioterminowe maksima. Pozytywne wrażenie pozostawiły również walory Optimusa i Computerlandu, choć tu zwyżki były znacznie mniejsze. Zainteresowaniem inwestorów cieszyły się też walory BRE oraz Agory, które zdołały przełamać opory techniczne przy znaczącym wzroście wolumenu. Z kolei dość silna podaż ograniczała wzrosty na walorach TP S.A. i Prokomu. Widać wyraźnie, iż kupujący preferują obecnie spółki średniej wielkości, które znajdują się w pobliżu średnioterminowych maksimów. Natomiast na spółkach mających największy wpływ na indeks widać sporą podaż, która przekłada się na relatywnie słabsze zachowanie się kursów tych spółek.

W nadchodzącym tygodniu w dalszym ciągu decydujące znaczenie dla rynku będzie miała ofensywa wojsk w Iraku oraz koniunktura na rynkach zachodnich. Przebicie jednak ostatnich lokalnych maksimów winno przyczynić się do umocnienia trendu wzrostowego.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)