Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Microsoft: Rozwój cyfrowych kompetencji kluczowy dla 82% polskich menedżerów

0
Podziel się:

Warszawa, 21.10.2019 (ISBnews) - Dla 82% polskich menedżerów rozwój cyfrowych kompetencji zespołu to najważniejsza inicjatywa w ramach cyfrowej transformacji ich biznesu, wynika z badań zleconych przez Microsoft.

Microsoft: Rozwój cyfrowych kompetencji kluczowy dla 82% polskich menedżerów

"Badania zlecone przez Microsoft wskazują, że dla 82% polskich menedżerów rozwój cyfrowych kompetencji zespołu to najważniejsza inicjatywa w ramach cyfrowej transformacji ich biznesu. Mając na uwadze niwelowanie luki w kompetencjach cyfrowych wśród pracowników polskich firm, Microsoft rozpoczyna inicjatywę #chmurogotowi, która kładzie szczególny nacisk na obszar rozwoju umiejętności w zakresie zastosowania chmury obliczeniowej. W efekcie realizowanych działań polski rynek pracy zostanie wzbogacony o przynajmniej 1000 specjalistów Cloud w ciągu najbliższego roku" - czytamy w komunikacie.

Już dzisiaj 63% polskich menedżerów biorących udział w badaniu IDC potwierdza wzrost zapotrzebowania na stanowiska, które wymagają szerokiego użycia systemów i aplikacji IT.

"Polskie przedsiębiorstwa napotykają największe trudności w znalezieniu i pozyskaniu pracowników z odpowiednimi umiejętnościami w obszarze zastosowania chmury obliczeniowej, cyfrowego bezpieczeństwa, dostosowania wymagań biznesowych i IT oraz przetwarzania dużych zbiorów danych (Big Data). Również statystyki Komisji Europejskiej potwierdzają ten trend. Według ich szacunków do 2020 roku w całej Unii Europejskiej zabraknie ok. pół miliona specjalistów IT" - czytamy dalej.

"Umiejętności pracowników w zakresie chmury obliczeniowej są niezbędne do tego, by skutecznie przeprowadzić cyfrową transformację, która stanowi dzisiaj najwyższy priorytet i jednocześnie wyzwanie dla instytucji publicznych i firm niezależnie od sektora, w jakim działają. Dostrzegamy wyzwania, przed którymi stoją polskie organizacje, które wyraźnie podkreślają znaczenie cyfrowej kultury pracy i gotowości pracowników do cyfrowej zmiany. Właśnie dlatego realizujemy konkretne aktywności, których celem jest wspieranie naszych klientów i partnerów w podnoszeniu kwalifikacji technicznych wśród pracowników, którzy powinni być przygotowani, by w pełni wykorzystać potencjał chmury" - podkreśla dyrektor generalny w polskim oddziale Microsoft Mark Loughran.

Według firmy analitycznej IDC usługi w chmurze stanowią jeden z najbardziej dynamicznych obszarów polskiego rynku IT, rosnąc kilkakrotnie szybciej niż tradycyjne obszary usług IT. Z najnowszego badania wynika, że wydatki na chmurę publiczną i prywatną w Polsce wzrosły o 26,6% r/r i wyniosły 325,52 mln USD w 2018 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)