Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PGG: Kolejne projekty fotowoltaniczne z pozytywną oceną NFOŚiGW

0
Podziel się:

Projekty fotowoltaniczne Polskiej Grupy Górniczej (PGG) w Gierałtowicach, Chełmie Śląskim oraz Rudzie Śląskiej otrzymały pozytywną ocenę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i mogą otrzymać nawet do 78 mln zł dofinansowania ze środków unijnych, poinformowała PGG.

PGG: Kolejne projekty fotowoltaniczne z pozytywną oceną NFOŚiGW
(Flickr)

"Kolejne projekty fotowoltaiczne PGG uzyskały pozytywną ocenę w konkursie NFOŚiGW na dofinansowanie z UE" - podała spółka na Twitterze.

"PGG może uzyskać ponad 78 mln zł dofinansowania na budowę elektrowni słonecznych na nieużytkach pogórniczych w Gierałtowicach, Chełmie Śląskim oraz Rudzie Śląskiej" - czytamy dalej.

Planowana moc trzech nowych instalacji to ok. 28 megawatów, co pozwoli na produkcję ok. 29 tys. megawatogodzin energii elektrycznej rocznie. Obliczono, że ich realizacja pozwoli uniknąć emisji ok. 24 tys. ton CO2.

Pierwszą pilotażową elektrownię słoneczną PGG uruchomiła jesienią ub. roku w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej. Prąd wytwarzany w panelach fotowoltaicznych na dachach zasila m.in., urządzenia i maszyny górnicze. W lutym br. PGG złożyła wniosek o dofinansowanie trzech większych instalacji fotowoltaicznych ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Polska Grupa Górnicza jako spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła", Kopalnia Węgla Kamiennego "Murcki-Staszic", Kopalnia Węgla Kamiennego "Wujek" oraz Kopalnia Węgla Kamiennego "Wieczorek", a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach. 29 grudnia 2017 r. PGG sp. z o.o. przekształciła się w spółkę akcyjną.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)