"PZU nie angażuje się w projekty nierentowne, jednak należy przyznać, że przy założonych opłatach za zarządzanie i czasie trwania okresu promocyjnego, przy początkowych kosztach związanych z budowaniem świadomości i dotarcia do klienta końcowego oraz przy ustawowym progu po przekroczeniu, od którego nie są naliczane opłaty za zarządzanie, okres zwrotu związany z tym konkretnym projektem jest nieco dłuższy niż w standardowych projektach, w które się angażujemy, oczekując rentowności max. w przeciągu 3 lat" - powiedział Kulik podczas czatu inwestorskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).
W kwietniu PZU poinformowało, że nie będzie pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach PPK w pierwszym roku, zaś w najbezpieczniejszych funduszach w ramach PPK opłata za zarządzanie będzie wynosić poniżej połowy maksymalnej stawki wynoszącej 0,5-0,6%, co oznacza opłatę wysokości poniżej 0,25%.
Kulik poinformował także, że na koniec marca PZU zarządzało prawie 5 mld aktywów zgromadzonych w ramach PPE.
Za zarządzanie PPK i ich prowadzenie będzie odpowiadać Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU. Jest jednym z największych towarzystw inwestycyjnych w Polsce, które zarządza aktywami o wartości ponad 20 mld zł. Obecnie Grupa PZU zarządza prawie połową rynku pracowniczych programów emerytalnych (PPE) w Polsce.