Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Standard Chartered sonduje możliwości rozwoju nowych obszarów w Polsce

0
Podziel się:

Warszawa, 28.04.2020 (ISBnews/ ISBtech.pl) - Bank Standard Chartered sonduje możliwości rozwoju nowych obszarów kompetencyjnych w swojej polskiej spółce we współpracy z partnerami z różnych części grupy, poinformowała ISBtech Rowena Everson, dyrektor zarządzająca globalnym centrum usług biznesowych banku Standard Chartered w Polsce. Jednocześnie dotychczasowa strategia jest realizowana zgodnie z założeniami.

Standard Chartered sonduje możliwości rozwoju nowych obszarów w Polsce

"Zgodnie z zapowiedziami z połowy 2018 roku, planujemy stworzyć w Warszawie ok. 750 miejsc pracy. W najbliższych miesiącach będziemy koncentrowali się na rozwoju istniejących zespołów. Budujemy całe 'ekosystemy' w poszczególnych obszarach, zamiast koncentrować się jedynie na określonych wycinkach procesów, dzięki czemu nasi pracownicy mają duże możliwości rozwoju. Wiele funkcjonujących już i nowo powstających stanowisk to stanowiska o zasięgu międzynarodowym lub globalnym, co umożliwia polskim specjalistom wykorzystanie doświadczenia zdobytego na rynku lokalnym czy regionalnym w znacznie szerszym zakresie" - powiedziała ISBtech Everson.

"Sondujemy jednocześnie możliwości rozwoju nowych obszarów kompetencyjnych w naszej polskiej spółce we współpracy z naszymi partnerami z różnych części Grupy Standard Chartered. Z przyjemnością poinformujemy o nowych obszarach w momencie, w którym zapadną stosowne decyzje" - dodała dyrektor.

Standard Chartered zarejestrował swoją polską spółkę w czerwcu 2018 roku, pierwsi pracownicy rozpoczęli pracę już w lipcu.

"We wrześniu tego samego roku uruchomiliśmy działalność operacyjną. Na koniec pierwszego roku funkcjonowania mieliśmy 150 pracowników, obecnie (stan na koniec kwietnia 2020) nasz polski zespół liczy prawie 600 osób. Nasz polski zespół składa się z doświadczonych specjalistów, świadczących usługi oparte na wiedzy na rzecz innych spółek z Grupy Standard Chartered, działamy więc do wewnątrz organizacji, nie mamy w Polsce klientów spoza holdingu. Część naszych zespołów koncentruje się na współpracy ze spółkami z zachodniej półkuli (np. zespoły odpowiedzialne za monitorowanie transakcji realizowanych przez klientów banku pod kątem zapobiegania praniu pieniędzy, korupcji czy finansowaniu terroryzmu), inne mają globalny zasięg działania (np. nasz zespół ds. cyberbezpieczeństwa czy zespół skoncentrowany na wdrażaniu projektów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi)" - wymieniła Everson.

Kluczowe obszary działalności instytucji w Polsce to (kolejność odpowiada rozmiarom poszczególnych zespołów): przeciwdziałanie przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem płynności (Treasury Modelling Hub), zarządzanie międzynarodowymi projektami HR, rekrutacje na rynku polskim, brytyjskim i amerykańskim, negocjowanie umów na instrumenty pochodne z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi.

Standard Chartered jest jedną z największych międzynarodowych instytucji bankowych z ponad 150-letnią historią działalności na najbardziej dynamicznych rynkach świata. Działa na ponad 60 rynkach, zatrudniając przeszło 86 tys. pracowników pochodzących ze 125 krajów.

Sebastian Gawłowski

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.