Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Scope Fluidics z sukcesem zakończyła testy systemu BacterOMIC w NIL

1
Podziel się:

Bacteromic, firma zależna Scope Fluidics, pozytywnie zakończyła pierwsze testy funkcjonalności prototypu systemu BacterOMIC, które przeprowadził Narodowy Instytut Leków (NIL), podał Scope Fluidics. Testy pozwoliły na kompleksową ocenę całego systemu i wykazały jego zdolność do poprawnego oznaczania lekowrażliwości drobnoustrojów.

Grupa Scope Fluidics z sukcesem zakończyła testy systemu BacterOMIC w NIL

Według raportu NIL, system BacterOMIC przeprowadził wszystkie zaplanowane badania zgodnie z procedurą, wszelkie procedury mechaniczne, przepływowe i automatyka zadziałały zgodnie z oczekiwaniami. System poprawnie sklasyfikował bakterie oraz oznaczył poziomy antybiotykowrażliwości dla większości badanych bakterii oraz antybiotyków na panelu. Mimo kompleksowości badania czas przygotowania zawiesiny bakteryjnej do badań lekowrażliwości w systemie, jak i czas analizy są podobne jak w innych systemach dostępnych na rynku. Dodatkowe zalety systemu BacterOMIC to podwójna detekcja wzrostu mikroorganizmów, a także niedużych rozmiarów kartridż z dużym panelem antybiotyków o szerokim zakresie stężeń, podano.

"Pozytywnie zakończyliśmy pierwszy etap testów prototypu BacterOMIC we współpracy z Narodowym Instytutem Leków. Jesteśmy zadowoleni z otrzymanych wyników. Głównym celem tych badań było uzyskanie opinii niezależnego i renomowanego partnera, jakim jest NIL. System poddawany jest jeszcze modyfikacjom, wiele z nich jest zgodnych ze wskazówkami NIL. Prace przebiegają jak dotąd zgodnie z harmonogramem, a najważniejszym obecnie wyzwaniem jest poszerzanie panelu badanych antybiotyków - nad czym aktywnie pracujemy" - powiedział prezes Scope Fluidics Piotr Garstecki, cytowany w komunikacie.

Testy prototypu systemu BacterOMIC były prowadzone od sierpnia br. w zewnętrznym laboratorium NIL z wykorzystaniem szczepów klinicznych. Głównym celem pierwszych badań było wskazanie elementów systemu wymagających dalszej optymalizacji w ramach etapu ewaluacji prototypu. Kolejne testy sytemu na materiałach klinicznych są planowane w najbliższych miesiącach, wskazano również.

"System BacterOMIC to drugi po PCR|ONE projekt opracowywany przez Grupę Scope Fluidics. BacterOMIC zorientowany jest na jedno z największych, szybko rosnących zagrożeń dla zdrowia na świecie - lekooporność bakterii. Pozwoli badać jednocześnie skuteczność pełnej gamy antybiotyków zalecanych w rekomendacjach CLSI i EUCAST. Zaletą systemu są pewne wyniki - rezultatem badania jest zawsze pełen antybiogram. Spółka zależna Scope Fluidics zabezpieczyła technologię wykorzystywaną w systemie BacterOMIC, składając wnioski do Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), i planuje rozszerzać ochronę na kolejne regiony" - czytamy dalej.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Scope Fluidics jest notowany na NewConnect.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
WYRÓŻNIONE
Czas zajmowa...
6 lat temu
Obserwuj Bioton !!!. Byki nie śpią
NAJNOWSZE KOMENTARZE (1)
Czas zajmowa...
6 lat temu
Obserwuj Bioton !!!. Byki nie śpią