"Pożyczki na innowacje to odpowiedź na potrzeby polskich małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność innowacyjną lub planują ją rozpocząć. Takim firmom bardzo trudno jest zdobyć kapitał na rozwój ze względu na ryzyko, które jest wpisane w innowacje. Chcemy to zmienić. Dlatego nasze środki kierujemy do firm takich jak LaserTec. Wiemy, że dzięki nim spółka w pełni wykorzysta swoje możliwości, a jej pozycja na rynku się umocni" - powiedział wiceprezes ARP Michał Szaniawski, cytowany w komunikacie.
Firma LaserTec działa na rynku od prawie 20 lat. Początkowo jej jedynym obszarem działalności była obróbka metali, obecnie to głównie technologie laserowe. Spółka planuje dalszy rozwój i uruchomienie nowych usług opartych o laserowe spawanie, hartowanie i cięcie 3D. Zakup nowoczesnego lasera pozwoli zrealizować ten cel i rozszerzyć ofertę usług o wytwarzanie elementów w technologii Additive Manufacturing (kształtowanie materiałów w przestrzeni 3D), podano także.
"Additive Manufacturing to innowacyjna technologia umożliwiająca wytwarzanie i obróbkę materiałów w przestrzeni 3D. Proces polega na przekształcaniu modelu 3D w obiekt rzeczywisty poprzez łączenie ze sobą kolejnych warstw materiału. Środki pozyskane z ARP zasilą także kapitał obrotowy i pomogą w bieżącej działalności" - czytamy dalej.
W ciągu ostatnich 6 lat ARP S.A. udzieliła pożyczek na łączną kwotę ponad 3,7 mld zł, dodano.
ARP to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Strategia ARP opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach.