Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce organizowane przez firmę audytorsko-doradczą KPMG od 2011 r.
"Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały nadchodzące zmiany w przepisach dotyczących PIT, VAT, CIT oraz cen transferowych. Przedstawione zostały także trendy technologiczne w podatkach, nowa ulga na działania B+R oraz inne wyzwania biznesowe, jakie czekają na przedsiębiorców w 2018 r. Eksperci KPMG omówili nowe standardy MSSF 15 i MSSF 16 oraz tematy związane z kontrolą transakcji zwiększającą efektywność podatkową. Prelegenci poruszyli ponadto kwestię cyberbezpieczeństwa CFO oraz omówili nowe podejście do ochrony danych osobowych (RODO)" - czytamy w komunikacie.
Podobnie jak w ubiegłych latach wśród uczestników Kongresu przeprowadzone zostało badanie na temat polskiego systemu podatkowego. Jego celem jest poznanie oceny polskiego systemu podatkowego z punktu widzenia kadry najwyższego szczebla zatrudnionych w przedsiębiorstwach z różnych branż w całej Polsce. Wyniki będą podstawą do przygotowania raportu, pt. "Polski system podatkowy wg uczestników VIII Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG", którego premiera już wkrótce.
VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG transmitowany był na żywo w internecie. Organizatorem i patronem merytorycznym Kongresu jest firma KPMG w Polsce.
KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. KPMG zatrudnia 189 000 pracowników w 152 krajach. W Polsce KPMG działa od 1990 roku. Obecnie zatrudnia ponad 1 800 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.