Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Jest wniosek o bon energetyczny. Będzie go można złożyć na poczcie

7
Podziel się:

Poczta Polska ogłosiła, że udostępni możliwość składania wniosków o bon energetyczny bezpośrednio w swoich placówkach. Jest to działanie mające na celu pomoc osobom, które nie korzystają na co dzień z technologii cyfrowych, a także tym, które wolą tradycyjne metody załatwiania spraw.

Jest wniosek o bon energetyczny. Będzie go można złożyć na poczcie
Poczta Polska będzie przyjmować wnioski o bon energetyczny (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Poczta Polska podkreśla swoje zaangażowanie w pomoc osobom wykluczone cyfrowo, oferując możliwość skorzystania z papierowych wniosków o bon energetyczny. Aplikować będzie można w jednym z około 7,6 tysiąca punktów, takich jak placówki pocztowe, oddziały czy agencje.

Dostępny jest także wzór wniosku na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który można wydrukować i wypełnić. Poczta przypomina, że termin składania wniosków elektronicznie przez platformę ePUAP lub aplikację mObywatel, jak i w wersji papierowej, jest wyznaczony od 1 sierpnia do 30 września. Wyboru sposobu ubiegania się o bon, czy to elektronicznego, czy papierowego, mogą dokonywać osoby uprawnione wedle własnych preferencji. Niezależnie od formy, wymagane jest potwierdzenie tożsamości przez podpis własnoręczny lub kwalifikowany podpis elektroniczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W biznesie jak w saunie, im wyżej siedzisz tym bardziej się pocisz" - Marian Owerko w Biznes Klasie

Bon energetyczny. Ile wynosi i dla kogo?

Program bonu energetycznego został przygotowany z myślą o wsparciu gospodarstw domowych o niższych dochodach i różnej liczbie mieszkańców. Świadczenie będzie różnicowane w zależności od wielkości rodziny – od 300 zł dla osób żyjących samodzielnie do 600 zł dla gospodarstw z sześcioma i więcej osobami. Wartość ta podwoi się, jeśli gospodarstwo korzysta z ogrzewania elektrycznego. Ustalono także progi dochodowe, które będą wpływać na ostateczną kwotę wsparcia w ramach zasady "złotówka za złotówkę", co oznacza stopniowe zmniejszanie kwoty bonu proporcjonalnie do przekroczenia danej granicy dochodu.

Poczta Polska, będąca największą firmą pocztową w kraju zatrudniającą ponad 66 tysięcy osób, pełni rolę wyznaczonego operatora pocztowego do końca 2025 r., na mocy decyzji prezesa UKE z 2015 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
70latek
11 min. temu
dopłaty do prądu to głupota, powinny być dopłaty dla firm żeby opracowały tańsze technologie, mniej energochłonne...
Matt
14 min. temu
Lepiej nie, poczta połowę zgubi
Iza
45 min. temu
Trzeba prawdę usunąć Kasowanie wpisów mówi o tym że do tej pory nie można prawdy mówić na forum
Victor
2 godz. temu
Bon czy talon…oczywiście że zgodnie z tradycją i dziedzictwem: Talon.
goo
3 godz. temu
poprzednio Poczta nie miała pomysłu!!! ale potrafili kręcić lody nad formą wyborów za pomocą Poczty! Mącenie wody to domena Tuska!