Pasażerowie klasy biznes i pierwszej, a także premium economy, w cenie biletu lotniczego na swoich fotelach znajdują mini-kosmetyki renomowanych marek oraz gadżety przydatne w podróży. To m.in. szczoteczka do zębów, grzebień, stopery do uszu, maska na oczy do snu. Zapakowane są w kosmetyczki, które można zabrać ze sobą jako pamiątkę z rejsu.
Linie lotnicze co rok lub rzadziej zmieniają wzory tych kosmetyczek, dzięki czemu pasażerowie, którzy często latają w klasie biznes lub pierwszej, mogą zgromadzić na przestrzeni lat ich prawdziwą kolekcję. Najnowsze zestawy kosmetyczek dla pasażerów Air France w 93 proc. wykonane są z materiałów z recyklingu.
Kosmetyczki w samolotach Air France. Co otrzymują pasażerowie klasy biznes i premium economy?
Nowe kosmetyczki w klasie biznes Air France w kolorach szarym i granatowym wykonane są z tkaniny, które w 93 proc. pochodzi z odzysku. Opatrzone są historycznym emblematem francuskiego narodowego przewoźnika, czyli uskrzydlonym konikiem morskim. Wewnątrz znalazły się szczoteczka do zębów i długopis wyprodukowane z biodegradowalnej skrobi kukurydzianej, a stopery do uszu zapakowano w papier zamiast plastikowej folii. Są tam też maska na oczy, skarpetki, pasta do zębów i mini-kosmetyki francuskiej marki Clarins.
Zestaw dla pasażerów klasy premium economy jest skromniejszy. Znajduje się w nim szczoteczka ze skrobi kukurydzianej, stopery do uszu zapakowane w papier, maska na oczy i para skarpetek. Całość zapakowano w tekstylną kosmetyczkę o bardziej sportowym fasonie - w kolorze granatowym z niebieskim lub czerwonym akcentem.
Jak poinformował przewoźnik, zrezygnował również z indywidualnego pakowania kosmetyczek w obu klasach w folię. Zamiast tego są one zabezpieczone plombą. "Ponadto zestawy słuchawkowe podlegają teraz wzmocnionej procedurze czyszczenia i dezynfekcji, dzięki czemu zrezygnowano z pakowania ich w jednorazowe torebki foliowe" - czytamy w komunikacie Air France.
W 2019 r. linie lotnicze Air France zrezygnowały z jednorazowych plastikowych naczyń oraz sztućców na pokładach samolotów. Zostały zastąpione zamiennikami wykonanymi z biomasy.