Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

OECD: skutki kryzysu będziemy odczuwać latami

6
Podziel się:

Globalna gospodarka będzie potrzebować wielu lat, aby odrobić straty po epidemii koronawirusa, ostrzega Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Angel Gurría, sekretarz generalny OECD rozwiewa nadzieje tych, którzy wierzą, że światowe gospodarki szybko pozbierają się po epidemii
Angel Gurría, sekretarz generalny OECD rozwiewa nadzieje tych, którzy wierzą, że światowe gospodarki szybko pozbierają się po epidemii (East News, Beata Zawrzel/REPORTER)

Angel Gurría, sekretarz generalny OECD ogłosił, że szok gospodarczy spowodowany przez epidemię jest już większy niż podczas kryzysu finansowego ponad dekadę temu. Gasi optymistów, którzy uważają, że gospodarki poszczególnych krajów szybko odbiją w górę w momencie poprawy sytuacji. Szef OECD spodziewa się wejścia niektórych z największych gospodarek w recesję w nadchodzących miesiącach – powiedział w wywiadzie dla BBC, o którym wspomina "Puls Biznesu".

Gurría dodał, że nawet jeśli nie dojdzie do ogólnoświatowej recesji, to i tak nie unikniemy braku wzrostu bądź ujemnego wzrostu w wielu gospodarkach świata, w tym największych.

Jednocześnie zachęca państwa do tego, by rzuciły wszystkie posiadane środki na walkę z koronawirusem i nie "chomikowały" pieniędzy po to, by później mieć dodatkowe środki budżetowe.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: "Ogłaszamy stan epidemii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Orto
4 lata temu
"ujemny wzrost" - Ferdynand Kiepski redagował? 😅
Filip
4 lata temu
Swoje rachunki do opłacenia będę wysyłał chińczykom.
Plemniki do z...
4 lata temu
Zwłaszcza jak pitekantropy zaczną się rodzić.
Podobni w ind...
4 lata temu
Przypomina lekko Colina Powella.
Artur
4 lata temu
Poprzedni kryzys światowy nie uszczerbił znacząco mocy przerobowych czy też sił produkcyjnych przedsiębiorstw przemysłowych, a spowodował [li tylko] spore nadwątlenie /zaufania/ do wiarygodności instytucji finansowych, zwłaszcza banków. A ten stan zarazy gasi WSZELAKIE konkretne wytwórstwo...