Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Pfizer kupuje za 43 mld dolarów firmę specjalizującą się w walce z rakiem

17
Podziel się:

Koncern Pfizer kupuje za 43 miliardów dolarów specjalizującą się w walce z rakiem biotechnologiczną firmy Seagen. Amerykański gigant farmaceutyczny podkreśla, że ta transakcja wzmacnia jego pozycję jako wiodącego podmiotu w dziedzinie onkologii.

Pfizer kupuje za 43 mld dolarów firmę specjalizującą się w walce z rakiem
Koncern Pfizer kupuje za 43 mld dolarów firmę biotechnologiczną Seagen (GETTY, Bloomberg)

Leki Seagen, programy rozwojowe i pionierska wiedza specjalistyczna w zakresie koniugatów przeciwciał i leków (ADC) silnie uzupełniają portfolio onkologiczne firmy Pfizer - informuje amerykański gigant farmaceutyczny.

Pfizer kupuje firmę biotechnologiczną

Pfizer wykorzystuje swoje zasoby finansowe, aby przyspieszyć walkę z rakiem, główną przyczyną zgonów na całym świecie - mówi Albert Bourla, dyrektor generalny firmy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wymuszanie L4? "Częściej Polacy nie chcą zwolnienia, które lekarz zaleca"

Bourla dodał, że onkologia nadal jest największym motorem wzrostu światowej medycyny, a przejęcie wzmocni pozycję firmy Pfizer w tej dziedzinie.

Na początku stycznia br. prezes Bourla określił najbliższe 18 miesięcy jako "najważniejsze w historii" dla kierowanej przez siebie firmy.

"Pfizer znajduje się pod ogromną presją, aby udowodnić, że może również przynosić dochody po pandemii koronawirusa" - komentuje transakcję belgijski dziennik finansowy "De Tijd".

Gazeta przypomina, że akcje firmy straciły od początku tego roku prawie jedną piątą wartości.

Koncerny chcą stworzyć podwójną szczepionkę

Dwa koncerny farmaceutyczne, Pfizer oraz BioNTech, rozpoczęły pod koniec 2022 roku badania nad podwójną szczepionką przeciwko COVID-19 oraz grypie. Jednodawkowy preparat ma być połączeniem opatentowanej technologii mRNA przeciwko grypie i jednej z dawek przypominających zapobiegającej wariantowi Omikron.

Początkowe badania mają dotyczyć oceny bezpieczeństwa preparatu oraz zdolności do budowania odpowiedzi immunologicznej organizmu

Badania nad podwójną szczepionką są przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Koncerny poinformowały, że chcą przetestować nowy preparat na grupie ok. 180 ludzi w wieku od 18 do 64 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
True
miesiąc temu
Obecnie nie liczy się zdrowie ludzi , człowiek jest wart zero , liczy się zysk firm farmaceutycznych,ogromnych koncernów które decydują o długości życia ludzi ,wycofuje się leki ziołowe ,naturalne już całkowicie z użycia i wprowadza się chemiczne leki i jedzenie które zabija .miliarderzy wykupują takie firmy by decydować o życiu miliardów ludzi .
Sin
miesiąc temu
Jeżeli ładujesz w coś 43 mld dolarów to wiesz co robisz 😂 najpierw w szprychach wywołują raka a później go leczą za grube pieniądze, drogie nieskuteczne terapie które wpędzają ludzi do grobu i następny i następny klient.
Oko widzi
6 miesięcy temu
Po szprycy rozwija się choroba "NAGLE" i turbo-rak. Czyżby wykupiona firma Seagen mogła pokrzyżować ich plany agendy depopulacji?
Obserwator
6 miesięcy temu
Normalnie ,,perpetum mobile" samonapędzająca się machina zarob ko wa, najpierw zarobek na podaniu wiemy Czego a potem ci sami będą leeeeeeeeeczyć raka. Podziwiam prezesów Firmy za geniusz, naprawdę majstersztyk strategiczny.🤔
rechot ha ha ...
rok temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to ''zawsze chodzi tylko i wyłącznie o zyski'' .Pierwsza żarówka była ''nieśmiertelna'' dlatego ruszyła produkcja zużywających się . Leki mają tylko ''podleczyć '' lub w wyniku skutków ubocznych wykreować nowe choroby . Zdrowy człowiek oznacza koniec zysków i bankructwo koncernów .