Nie da się legalnie zarejestrować Tesli Cybertruck w Polsce - informuje serwis autoblog.spidersweb.pl.
"Są dwa powody, które to uniemożliwiają: pierwszy to oświetlenie nieprzystające do europejskich wymogów, drugi to ostre krawędzie, zabronione przez polskie rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów" - informuje serwis.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Business Insider Polska pisze jednak, że "ostatecznie pierwszy egzemplarz Tesli Cybertruck został oficjalnie zarejestrowany w Polsce i porusza się po krajowych drogach z tablicami rejestracyjnymi ze Śląska".
Jak to możliwe? Miało się to udać, ponieważ samochód kupiony został jako używany za granicą.
"Jednocześnie w specjalistycznym warsztacie dokonano wielu modyfikacji. Właściciel musiał m.in. wprowadzić szereg zmian w oświetleniu, aby odpowiadało ono normom europejskim" - informuje Business Insider Polska.
Tesla Cybertruck robi wrażenie
O Tesli Cybertruck po raz pierwszy zrobiło się głośno w 2019 roku. Futurystyczny samochód robił wrażenie i miał trafić do sprzedaży już w 2021 roku, lecz plany pokrzyżowała pandemia COVID-19. Premiera auta była przekładana dwukrotnie.
Nieco ponad rok temu w gigafabryce Tesli w Teksasie wyprodukowano pierwszy egzemplarz futurystycznego pick-upa.
W kwietniu jednak media informowały o problemach Tesli.
Tesla wykorzystywała mydło w płynie do ułatwienia montażu nakładki na pedał przyspieszenia w Cybertruckach. Pedał w niektórych przypadkach może ulec zablokowaniu. Na polecenie Departament Transportu USA produkcja pojazdów została wstrzymana.
Problemy konstrukcyjne Cybertrucka nie są jedynymi, z jakimi boryka się koncern Elona Muska. Wyniki Tesli w pierwszym kwartale 2024 r. okazały się poniżej oczekiwań analityków. Skorygowany zysk giganta na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 71 centów, a analitycy szacowali go na 74 centy. Przychody spadły rok do roku o około 9 proc., do 21,30 mld dol., a rynek liczył na 22,15 mld dol. Zysk netto spadł o 55 proc. do 1,13 mld dol. z 7,93 mld dol. rok wcześniej.