Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Plastikowe klocki Lego znikną z półek. Jest data

77
Podziel się:

Klocki Lego wykonane z plastiku mają zostać wycofane najpóźniej za dziewięć lat. Znacznie wcześniej duńska firma chce się pozbyć plastikowych torebek.

Plastikowe klocki Lego znikną z półek. Jest data
To już pewne - klocki Lego nie będą wykonywane z plastiku (Unsplash.com, Amélie Mourichon)

Pandemia służy duńskiemu gigantowi. Sprzedaż w ostatnim roku wzrosła aż o 21 proc. Firma Lego jednak zapowiada prawdziwą rewolucję.

W tej chwili słynne klocki są wykonywane z niezbyt ekologicznego plastiku. Duńczycy chcą jednak, by to się zmieniło. "Najprawdopodobniej postawimy na materiały wytworzone z trzciny cukrowej, ale jest to proces bardzo złożony" - powiedział prezes Lego Niels Christiansen.

Trzcina jednak nieprędko zastąpi plastik w Lego - ma się to stać do 2030 roku. Dużo wcześniej, do 2025 roku, mają natomiast zniknąć plastikowe torebki, w których pakowane są zestawy klocków Lego.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. Nauczanie hybrydowe w dwóch województwach. Komentarz eksperta

Prezes firmy chwali się, że "ta zmiana idzie szybciej, niż początkowo zakładano".

Duńczycy jednocześnie zapewniają, że nie żałują środków na walkę z plastikiem. Na ekologiczne projekty w firmie przeznaczono już ok. 400 mln dolarów. Pracuje przy nich ok. 100 pracowników Lego.

Prezes Lego przyznaje, że ekologiczna rewolucja nie jest motywowana tylko troską o środowisko. Coraz bardziej na materiały, z których wykonane są zabawki, zwracają bowiem uwagę same dzieci.

- Dla młodych ludzi coraz bardziej liczy się odpowiedzialność wobec środowiska. Tu sygnały są bardzo czytelne. Im młodsze są dzieci, tym jaśniej wypowiadają się o swoich oczekiwaniach w kwestii zrównoważonego rozwoju - powiedział Niels Christiansen.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(77)
...
3 lata temu
Skończy się powiększanie kolekcji klocków w nieskończoność bo z czasem jak będziemy kupować nowe to stare będą się psuć. Ale to w imię "ekologii" Ekologia w tym potocznym znaczeniu to najlepsza wymówka na wprowadzania nowych metod wysysania od nas kasy.
Kklaom
3 lata temu
A może tak zamiast wycofywać plastik, należałoby zastąpić produkcję plastiku jego przetwórstwem i recyklingiem, każdy plastikowy przedmiot można ponownie przetopić i wykorzystać, wykorzystano by zalegające sterty plastiku, a że popyt jest duży to i problem śmieci w morzach i oceanach by się rozwiązał, początkowo może by podniosło to koszty, ale z czasem wraz z rozpowszechnieniem i koszty by się zmniejszyły a planeta by zyskała.
mmk
3 lata temu
Klocki lego wykonane z doskonałego plastiku z jednej strony są bardzo drogie, więc ich nikt nie wyrzuca, a z drugiej służą przez kilka pokoleń, więc początkowy wydatek się opłaca. Te trzcinowe też będą drogie, ale dzieciom zbyt długo nie posłużą, więc zamiast nich rodzic kupi kilka zestawów plastikowych chińskich klocków... I gdzie tu ekologia?
biały-las
3 lata temu
idealny sposób aby wymusić na ludziach kolejne zakupy. Nowe klocki trzcinowe nie będą miały tych samych parametrów co plastik więc do siebie nie będą pasować. Efekt . Stare będą bezużyteczne . W związku z pokazywaniem się nowych zestawów z trzciny tamtych ludzie będą się pozbywać . Klientem jest dziecko z rodzica portfela .
997
3 lata temu
kupujcie prawdziwe klocki lego bo tak szybko odchodzą....
...
Następna strona