Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Pomysł z Polski, który pomoże dzieciom z autyzmem. To może być rewolucja na światową skalę

14
Podziel się:

Wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości oraz analizy danych. To nowa innowacyjna metoda terapii dla dzieci ze spektrum autyzmu. Powstała w Szkole Pionierów PFR.

Na zdj. Bartosz Marczuk
Na zdj. Bartosz Marczuk (Materiały prasowe)

Szkoła Pionierów PFR to program tworzony przez Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z Allegro.

Uczestnicy otrzymują w nim szansę na zaprezentowanie się przed funduszami PFR Ventures, które są gotowe zainwestować w start-upy łącznie ponad 2 mld złotych.

W drugiej edycji programy nowe rozwiązania technologiczne rywalizowały w Centralnym Domu Technologii o miano najbardziej innowacyjnego projektu.

Gala finałowa Szkoły Pionierów była zwieńczeniem pracy 50 przyszłych przedsiębiorców z całej Polski.

We wrześniu podczas czterech tygodni warsztatów w Warszawie i Berlinie tworzyli oni swoje projekty pod okiem międzynarodowych ekspertów, aby swoimi rozwiązaniami zrewolucjonizować rynki jak najlepiej przygotować się do rozmów z potencjalnymi inwestorami.

Ostatecznie w finale znalazło się 14 rozwiązań z szansą na międzynarodowy sukces i zainteresowanie funduszy VC.

Pomysły na światową skalę

To spośród nich jury wybrało projekt Unicorn VR World - innowacyjną metodę terapii dla dzieci ze spektrum autyzmu, wykorzystującą technologię wirtualnej rzeczywistości oraz analizę danych. Dziecko samo, w swoim tempie, tworzy wirtualną, bezpieczną przestrzeń, w której rozwija umiejętności personalne i społeczne.

Unicorn VR World to pomysł, który ma szansę dokonać światowej rewolucji w terapii dzieci z autyzmem.

Zwycięski projekt, otrzymał również czek na 5000 zł do wykorzystania na udział w międzynarodowej konferencji technologicznej.

Wyróżnienie jury otrzymały dwa kolejne projekty: Wake Up Guru - inteligentna poduszka, która dzięki specjalnym sensorom pozwala na efektywny wypoczynek oraz Wirtualny Nauczyciel - asystent do nauki matematyki, który dzięki wykorzystaniu systemów rozpoznawania kształtów pisanych odręcznie pomoże uczniom w rozwiązywaniu zadań, a poprzez zastosowanie metody Sokratesa uczeń będzie prowadzony do samodzielnego znalezienia rozwiązania.

Nagroda publiczności została przyznana zaś projektowi GrainER– inkubator dla nasion rolniczych, dzięki czemu rośliny mogą wyrosnąć nawet 30 proc. szybciej i będą wymagały do 50 proc. mniej oprysków z pestycydów.

Podczas gali przedstawiono również takie rozwiązania, jak automat do windykacji niezapłaconych faktur, inteligentny ul czy platforma dla trenerów i osób poszukujących wiedzy.

To nowe pokolenie polskich przedsiębiorców

- Polski Fundusz Rozwoju wspiera nowe pokolenie polskich przedsiębiorców technologicznych, umożliwiając im profesjonalne przygotowanie innowacyjnego produktu lub usługi do inwestycji z PFR Ventures. Wierzymy, że poprzez cykliczne programy edukacyjne, kształtujemy nową jakość polskiego ekosystemu innowacji i młodych innowatorów – dobrze wyedukowanych, świadomych i coraz odważniej patrzących na ekspansję zagraniczną- mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Damian Zapłata, członek zarządu Allegro, członek Rady Programowej Szkoły Pionierów PFR: - Jestem pod wrażeniem uniwersalności projektów rozwijanych w tej edycji Szkoły Pionierów PFR. Przeważająca większość z nich może znaleźć zastosowanie globalne, nie ograniczone tylko do jednego rynku.

Po naukę do Cambridge i Berlina

Udział w Szkole Pionierów PFR to nie tylko prezentacja rozwiązania podczas uroczystej gali.

Uczestnicy tworzą Klub Pionierów PFR, czyli społeczność początkujących przedsiębiorców technologicznych, która aktualnie liczy już 100 osób.

Dzięki cyklicznym spotkaniom wciąż otrzymują zastrzyk branżowego know-how, poszerzają swoją wiedzę, zdobywają nowe kontakty, konsultują pomysły.

- Nie bez powodu gala Szkoły Pionierów PFR odbywa się w Centralnym Domu Technologii, czyli nowej przestrzeni edukacji technologicznej na mapie Warszawy. Mam nadzieję, że innowacyjne produkty tworzone przez naszych pionierów, wkrótce będzie można zobaczyć na jednej z wystaw polskich rozwiązań technologicznych, które organizowane są w CDT- zapewnia Eliza Kruczkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.

Do tej pory uczestnicy programu gościli w Cambridge i Berlinie. Wszystkie zajęcia Szkoły Pionierów prowadzone są przez partnerów merytorycznych programu – duże firmy technologiczne, start-upy z odnotowanymi sukcesami, ekspertów innowacyjnych sektorów – w oparciu o model zajęć wzorowany na najnowocześniejszych metodach edukacyjnych.

Program skierowany jest do początkujących przedsiębiorców, którzy pracują nad swoją ścieżką kariery i pomysłami na własny start-up, doskonalą umiejętności techniczne i chcą się rozwijać na płaszczyźnie umiejętności biznesowych i kompetencji miękkich.

oprac. Monika Rosmanowska

Materiał powstał we współpracy ze Szkołą Pionierów PFR

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
al405
4 lata temu
Przed każdymi wyborami osiągamy sukcesy. Tylko wszyscy inni są już na wyższym etapie niemal w każdej dziedzinie . Mam prośbę zróbcie jedną rzecz , a dobrze być może to będzie wasz jedyny sukces. A tak wszystko jest rozbabrane nawet marzenia.
Thru
4 lata temu
Oszusci z poleglo partnerem strategicznym? To wszystko jasne, NIE KUPUJE TEGO!!!
i znowu
4 lata temu
pis odtrąbi sukces
REK
4 lata temu
Pasmo sukcesów PiS Pasmo sukcesów PiS Tylko dlaczego jest tak drogo?
POpaprany
4 lata temu
A Pełowski szkodnik znow nie zadowolony lol