Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Przejęciu Radia Zet przez Agorę przyjrzy się UOKiK. "Takie koncentracje podlegają naszej ocenie"

36
Podziel się:

Zakup spółki Eurozet, właściciela m.in. Radia Zet przez Agorę i fundusz SFS Ventures będzie podlegał ocenie regulatora - dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl

Branża jest przekonana, że Agora nie zadowoli się 40 proc. udziałów w Eurozecie.
Branża jest przekonana, że Agora nie zadowoli się 40 proc. udziałów w Eurozecie. (Forum, [16:24] Jastrzębski Łukasz Lukasz Dejnarowicz/FORUM, Andrzej Hulimka/Forum)

- Zasadniczo tego typu koncentracje podlegają naszej ocenie. Na pewno będziemy się tej koncentracji przyglądać - mówi serwisowi wirtualnemedia.pl Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK-u.

20 lutego Agora poinformowała, że wraz z czeskim funduszem SFS Ventures od Czech Radio Center kupuje spółkę Eurozet. Wydawca "Wyborczej" i właściciel Tok FM za 40 proc. akcji ma zapłacić 130 mln zł. W umowie przedwstępnej zapisano, że Agora będzie mogła odkupić od SFS Ventures pozostałe udziały w Eurozecie, by objąć 100 proc. akcji tej spółki.

Zobacz także: Wideo: Rozmowa z prezesem UOKiK-u Markiem Niechciałem

W komunikacie Agory zapewniono, że przejęcie 40 proc. akcji Eurozetu nie będzie wymagało zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponieważ wskazano na perspektywę odkupienia pozostałych udziałów od SFS Ventures, sprawą UOKiK jednak się interesuje.

Branżowy serwis wirtualnemedia.pl zapytał UOKiK, czy nie będzie badać zakupu przez Agorę mniejszościowego pakietu Eurozetu. - Doniesienia medialne mówią o różnych scenariuszach tej transakcji - zastrzega rzeczniczka urzędu. - Zasadniczo tego typu koncentracje podlegają naszej ocenie - dodaje.

- Czekamy na decyzje spółek uczestniczących w tej transakcji. Na pewno będziemy się tej koncentracji przyglądać - deklaruje Cieloch.

Za faworyta w wyścigu o przejęcie Radia Zet długo uważana była Grupa Fratria, wydawca tygodnika "Sieci" i serwisu wPolityce.pl. Spółka już na początku grudnia złożyła ofertę zakupu Eurozetu i z sukcesem zawnioskowała do państwowego Banku Pekao o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji.

Wśród potencjalnie zainteresowanych podmiotów wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media. Ofertę złożył też Zbigniew Jakubas, jeden z największych polskich inwestorów giełdowych.

Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (znane wcześniej pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
WYRÓŻNIONE
pis=mafia
6 lat temu
widać że nagonka na agore za kupno zetki trwa (choćby po komentarzach) pisowska mafia nie zdołała siędorwać do zetki to wykorzystają wszystkie możliwości by utrudnić transakcję, typowe dla pisowskich-"demokratów"
jarek
6 lat temu
ktoś badał zawartość Polaków w Polsce?
ff
6 lat temu
hehehe, widac kaczynski nie moze obejsc sie smakiem, ze mu sie nie udalo kupic radia zet!!
NAJNOWSZE KOMENTARZE (36)
Robert
6 lat temu
Niestety ale to już nie jest moje radio
Pyt
6 lat temu
A nie można tej stacji radiowej tak za złotówkę przjąć...?
fvfv
6 lat temu
no przeciez tydzien temu pisaliscie ze UOKIK wyraził zgode!!! Kto pisze artykuły w tym WP? Ukraińcy po praktykach w biedronce?
The us Polak
6 lat temu
ŻYD bierze wszystko co jest możliwe aby głosić swoją żydowską propagandę
Rozsądny
6 lat temu
ściekowe media POwinny być zakazane
...
Następna strona