Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Rafał Brzoska idzie na wojnę z koncernem Marka Zuckerberga. "Czerpanie dochodów z przestępstwa"

126
Podziel się:

Rafał Brzoska i jego żona Omenaa Mensah stali się ofiarami dezinformacji na Facebooku. Na należącej do Marka Zuckerberga platformie pojawiły się fake newsy, które dotyczyły pobicia i śmierci małżonki twórcy InPostu. - Nie odpuszczę - zapowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Rafał Brzoska idzie na wojnę z koncernem Marka Zuckerberga. "Czerpanie dochodów z przestępstwa"
Rafał Brzoska i Omenaa Mensah (PAP, FOTON/PAP)

Inne fake newsy dotyczyły inwestycji, do których niby namawia Rafał Brzoska. Jeden z najbogatszych Polaków nie ma zamiaru przejść nad tymi dezinformacjami do porządku dziennego i zapowiedział pozwy skierowane w Metę, koncern Zuckerberga.

- Ja i moja żona wezwaliśmy Metę do przeprosin w związku z drastycznym naruszeniem naszych dóbr osobistych, do wpłaty konkretnych kwot na cele charytatywne oraz do zaprzestania czerpania korzyści z przestępstwa - powiedział Brzoska w rozmowie z "Rz".

Dziennik zaznacza, że fake newsy związane z biznesmenem i jego żoną nie zostały usunięte. - Jak widać, jest to modus operandi Mety. Proszę zwrócić uwagę, iż wszelkie komentarze rasistowskie, antysemickie czy polityczne są natychmiast blokowane, ale gdy naruszana jest czyjaś godność, czyjś wizerunek osobisty, firma zasłania się regulaminem. Ten mityczny regulamin trzeba obalić - komentuje biznesmen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Otwarcie Shein w Polsce. Kolejki przed kontrowersyjnym sklepem

Meta tłumaczy się z fake newsów na Facebooku i Instagramie

Twórca InPostu zwrócił uwagę, że inne platformy społecznościowe nie mają takich problemów z usuwaniem fake newsów, co Meta. Wcześniej dezinformacje pojawiły się również o rzekomej śmierci m.in. Wojciecha Cejrowskiego czy Huberta Urbańskiego.

- Trzeba to jasno powiedzieć: to czerpanie dochodów z przestępstwa, gdyż za publikowanie tych fake newsów przestępcy płacą grube pieniądze. A mówienie, że tego nie da się zatrzymać bądź nie ma narzędzi ku temu, by taki proceder blokować, jest zwykłym kłamstwem - mówi Brzoska.

Meta w odpowiedzi na pytania "Rzeczpospolitej" zapewnia, że tworzenie reklam, które wykorzystują osoby publiczne do oszukiwania innych, są niezgodne z zasadami Instagrama i Facebooka. I dodaje, że usuwa tego typu treści po wykryciu.

"To nie jest nowy problem – oszuści wykorzystują każdą dostępną platformę i stale dostosowują się, aby uniknąć egzekwowania tych zasad. Posiadamy wyspecjalizowane systemy do wykrywania tzw. clickbaitów z osobami publicznymi, inwestujemy w przeszkolone zespoły weryfikacyjne, dzielimy się wskazówkami na temat unikania oszustw i oferujemy narzędzia do zgłaszania potencjalnych naruszeń" - wyjaśnia biuro prasowe koncernu.

Atak kognitywny na polski biznes

Do dezinformacji wymierzonej w Rafała Brzoskę i Omenę Mensah odniósł się na platformie X ppłk rez. Maciej Korowaj. Twierdzi, że to przykład ataku kognitywnego na polski biznes ze strony reżimu Władimira Putina.

"Rosja zamierza prowadzić działania prowadzące erozję militarną, społeczną, gospodarczą Rzeczpospolitej Polskiej. Przykład prowadzenia operacji kognitywnej przy wykorzystaniu ułomności i bezwładności systemu jest jednym z podstawowych elementów operacji stosowanych głównie przez (ale i nie tylko) wschodnie służby wywiadowcze" - pisze ppłk rez. Korowaj.

"Atak informacyjny na osobę i rodzinę pana Rafała Brzoski jest tego przykładem. Mam nadzieje, że nasze służby też obejmują ochroną naszych rodzimych biznesmenów i ich działalność" - dodał we wpisie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(126)
Max1982
3 min. temu
Tylko na Żyd*w I murzyn*w I pedał*w reagują szybko i bany dają czy blokady .
Ziom
5 min. temu
Brawo Pan Brzoska! Dość fake newsów i click bajtowych mediów. Proponuję tygodniowy bojkot FB i Insta. Kto za - łapka w górę.
Maki
7 min. temu
Oferty inwestycji reklamowane przez znane osoby, bez ich wiedzy to także domena wszystkich znanych mediów elektronicznych.
Tak trzymać
9 min. temu
Brawo Brzózka.
Maria
12 min. temu
W tytule jest " czerpanie dochodów z przestępstwa..."a ten pan to samą pracą dorobił się miliardów? Ciekawe....
...
Następna strona