Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JGR,SAS
|

Rezygnacja z "rozpraszaczy" może pomóc w osiągnięciu sukcesu. Oto czego odmówili sobie Buffett i Gates

36
Podziel się:

Kiedy myślimy o ludziach sukcesu, rzadko zastanawiamy się nad tym, z czego zrezygnowali, by móc osiągać sukces. Czasem chodzi o bardzo prozaiczne rzeczy. Bill Gates i Warren Buffett dają doskonały przykład tego, jak strategiczna rezygnacja z niektórych czynności może pomóc w osiągnięciu sukcesu - czytamy w serwisie CNBC Make It.

Rezygnacja z "rozpraszaczy" może pomóc w osiągnięciu sukcesu. Oto czego odmówili sobie Buffett i Gates
Strategiczna rezygnacja z przyjemności i "rozpraszaczy" może pomóc w osiąganiu sukcesów. Dowodzą tego przykłady Billa Gatesa i Warrena Buffetta (Getty Images, Daniel Acker)

Doba każdego człowieka na Ziemi trwa 24 godziny. Żeby znaleźć czas na rozwój czy np. ważne zobowiązania, często trzeba zgodzić się na rezygnację z drobnych, ale czasochłonnych przyjemności, takich jak na przykład... oglądanie seriali.

Warren Buffett, jak czytamy na stronach CNBC Make It, znany jest ze stwierdzenia, że czas to jedyna rzecz na świecie, której nie może sobie kupić. Zarówno on, jak i Bill Gates, z którym legendarny inwestor zresztą się przyjaźni, świadomie zrezygnowali z niektórych czynności, aby móc poświęcić więcej czasu i uwagi na to, co da im większe zyski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak prowadzić biznes i pozostać szczęśliwym? "Nadal żyjemy w świecie, w którym to jest trochę tabu"

Strategiczna rezygnacja z przyjemności i "rozpraszaczy"

W wieku 20 lat przestałem słuchać muzyki i oglądać telewizję. Brzmi ekstremalnie, ale zrobiłem to, ponieważ uważałem, że będą mnie tylko rozpraszać i odciągać od myślenia o programowaniu - wyznał Gates na swoim blogu.

Przerwa Gatesa od telewizji i muzyki trwała około pięciu lat. W tym czasie poświęcił mnóstwo godzin na programowanie, osiągnął w tej dziedzinie znakomity poziom i zbudował z tego biznes.

Warren Buffett z kolei nie jest fanem dekoncentrującej nas technologii. Prezes Berkshire Hathaway bardzo długo nie chciał nawet korzystać ze smartfona i używał najprostszego telefonu z klapką (Samsung SCH-U320). Dopiero około roku 2020 uległ namowom Tima Cooka, prezesa Apple, i zaczął korzystać z iPhone'a. Co więcej, Warren Buffett prawdopodobnie ciągle nie ma w biurze komputera.

Zainteresowania, dzięki którym zyskujesz

Kiedy ludzie nie mają pewności co do zysków, które da im rezygnacja z różnych aktywności, nie mają wielkiej ochoty niczego się wyrzekać. Jak wskazuje CNBC Make It, zostało to nawet potwierdzone w badaniach naukowych.

Dlatego też, jeśli zależy nam na osiągnięciu konkretnych celów, bardzo ważne jest, by poświęcić czas na dokładne określenie zyskowności rzeczy, którym poświęcamy uwagę, i wybrać takie, które przyniosą nam największe korzyści - podpowiada ekspert CNBC. To wcale nie muszą być nudne zajęcia.

Dla Buffetta takim hobby, które uważa za korzystne, jest gra w brydża. Uznaje je za "najlepsze ćwiczenie intelektualne". - Brydż polega na ważeniu proporcji zysków i strat. Cały czas wykonujesz obliczenia - cytuje CNBC Make It słowa miliardera. Drugim wartościowym w jego przekonaniu zajęciem jest czytanie. Zapytany o swój sekret sukcesu podczas wykładu w Columbia Business School, odpowiedział: "Czytaj codziennie 500 stron. Tak właśnie działa wiedza".

Podobnie jak Buffett, również Bill Gates poświęca sporo czasu na czytanie. Znany jest z tego, że czyta około 50 książek rocznie i - jak napisał w jednym z tweetów - niezależnie od tego, gdzie jest, zawsze ma pod ręką stertę książek.

Jak podkreśla ekspert CNBC Make It, we wszystkim trzeba jednak potrafić znaleźć równowagę. Przepisem na sukces nie jest przecież całkowite wyrzeczenie się drobnych radości życia.

praca
rozwój osobisty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
Egzorcysta
rok temu
I ci zwyrodniali przestępcy mają być przykładem sukcesu??? Zboczeńcy napawający się rujnowaniem i niszczeniem wszystkiego wokół siebie, aby mieć poczucie bycia lepszym od wszystkiego, co ich otacza? W świecie buddyzmu ambicja jest uznawana za paskudną cechę charakteru. Powoduje ona chęci udziału w walkach konkurencyjnych, przy których zawsze są przegrani. Ludzie z empatią unikają sytuacji w których udowadnia się innym ich "nieudolność". Gates, Soros, Rockefeller, Schwab są kryminalistami, którzy nie tylko nie odnieśli żadnych sukcesów w kategoriach człowieczeństwa, ale powinni być postawieni pod trybunałem i dostać karę śmierci. (W skrócie. Najlepsze zasady spełnionego życia i droga do ociągnięcia uczucia długotrwałego szczęścia to: -Odtrącanie wszelkich odpowiedzialności, -Odmawianie jakichjkolwiek obowiązków, -Wyzbywanie się jakichkolwiek ambicji, którymi chce nas za wszelką cenę zindoktrynować system i społeczeństwo, -Nie wdawanie się w żadnego rodzaju gry konkurencyjne, w których efektem końcowym, są wygrani i przegrani, -Nie podejmowanie żadnych prac, czy wysiłków, które miałyby służyć innym, -Nie wdawanie się w jakiekolwiek aktywności solidarnościowe na cześć jakichkolwiek grup społecznych, -Kochanie miłością bezinteresowną, -Natychmiastowe blokowanie indywidułów,  próbujących wprowadzać w znajomość jakiekolwiek ograniczenia, lub uzależnienia, -Dbanie o higienę i fitness ciała.) Pogoń za pieniądzem jako cel życia nie jest ani żadnym projektem, ani sukcesem, bez względu na ilość zgromadzonych pieniędzy, tylko chorobą zwaną ideologia. Wkład tych pieniędzy w osiągnięcie wpływów i władzy, to postępowania kryminalne, które powinny się kończyć więzieniem i konfiskatą mienia.
Lea
rok temu
Trzeba mieć Aspergera wtedy koncentracja na jednej rzeczy jest wystarczająca za wszystko. Np. Einstein, Mozart
true
rok temu
racja , też to u siebie zauważyłem , zwłaszcza , że jestem strasznym marzycielem i rozmywam się przy muzyce , czuje jakbym już osiągnął to , co chce w życiu osiągnąć
OLEŚNICCY
rok temu
W Polsce jest trochę osób które prowadzą własny biznes i potrafią pogodzić życie rodzinne z pracą. Nie są miliarderami ale w życiu nie chodzi głównie o to aby być miliarderem.
Art
rok temu
Zestawmy to sobie z Elonem który tweetuje bez przerwy… i mamy przepis na gruba kasę? Nie. Bo żeby ja zdobywać trzeba wielu czynników połączonych w czasie:)))
...
Następna strona