Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Sąd podjął decyzję ws. Daniela Obajtka. Nie będzie zatrzymania

14
Podziel się:

Nie będzie zatrzymania i przymusowego doprowadzenia Daniela Obajtka na piątkowe posiedzenie komisji śledczej ds. afery wizowej - przekazało RMF FM. Warszawski sąd nie uwzględnił wniosku komisji i zastosował karę pieniężną w wysokości 3 tys. zł.

Sąd podjął decyzję ws. Daniela Obajtka. Nie będzie zatrzymania
Były prezes Orlenu, Daniel Obajtek (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Jak wynika z informacji RMF, sąd uzasadnił swoją decyzję tym, że zatrzymanie i doprowadzenie stosuje się jeśli kara pieniężna nie przyniesie rezultatu. Sąd dodał, że konieczne jest stwierdzenie, czy zachowanie świadka było uporczywe. Tak jednak nie było.

Sąd ukarał jednak Daniela Obajtka grzywną w wysokości 3 tys. zł. Uznał bowiem, że Obajtek nie usprawiedliwił swej nieobecności na posiedzeniu wizowej komisji śledczej. Pismo, które dostarczył były prezes Orlenu nie może być powodem usprawiedliwienia - podaje RMF. Obajtek wskazał w nim, że jest koniec kampanii i "nie ma czasu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska na celowniku hakerów. Jak firmy powinny dbać o cyberbezpieczeństwo?

Daniel Obajtek skomentował na portalu X decyzję sądu. Zwrócił się do przewodniczącego komisji wizowej Michała Szczerby. "Powinien Pan pokryć wszystkie koszty uruchomienia policji i innych organów państwa" - napisał.

Daniel Obajtek nie stawił się na komisji

W poniedziałek b. szef Orlenu, który kandyduje do PE z listy PiS na Podkarpaciu, powiedział, że jest koniec kampanii, w związku z czym nie ma czasu, by się stawić na przesłuchanie przed komisją. W oświadczeniu opublikowanym na X w ubiegłym tygodniu Obajtek zadeklarował, że "oczekuje na udział w posiedzeniu komisji" po kampanii wyborczej.

Przypomnijmy, że Daniel Obajtek został wezwany na komisję ds. afery wizowej ze względu na zatrudnianie obcokrajowców przy inwestycji Olefin III. Oprócz Obajtka na przesłuchanie został wezwany także prezes Grupy Azoty Tomasz Hinc.

- Zarówno w przypadku inwestycji Orlenu, jak i Grupy Azoty, rozszczelniono system, co zostało wykorzystane do nielegalnego przyznawania wiz cudzoziemcom, którzy przy tych inwestycjach w ogóle nie mieli pracować - mówił poseł Szczerba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Bolo
1 tyg. temu
Dlaczego świadka sąd zatrzymuje kiedy nie wstawia się notorycznie na rozprawę a takiego matacz jeszcze bronią drudzy matacze Ziobry i gdzie tu jest sprawiedliwość wynika z tego ze kto ma pieniądze i znajomosci tego nie można tykać a wręcz pobłażać jego lekceważenia Prawa nie mogę tego zrozumieć.
dgen
3 tyg. temu
Ignoranci ! Żaden sędzia nie podpisze wniosku o siłowe doprowadzenie jakiejkolwiek osoby, która nie jest ani oskarżonym, ani podejrzanym tylko świadkiem.
Qqqqqqqqqwwww...
3 tyg. temu
Gdzie artykuły o zamordowaniu żołnierza i o tym że ostrze było zatrute money schodzi na psy
Jeroen
3 tyg. temu
Będzie tylko większy wstyd jak ten pcimski baron paliwowy może zostac zatrzymany na terenie Belgii. Tam łaska. Dudy nie działa, a ekstradycja trwa bardzo długo. Także wasiki i kaminskie was też to dotyczy.
Zgroza
3 tyg. temu
W tym kraju upłynie dużo czasu zanim prawo będzie znaczyło prawo. Sędziowie, prokuratorzy Ziobry nadal działają a przestępcy śmieją się nam w nos. Teraz zostaną wybrani do Parlamentu europejskiego, przez ciemny lud, dla którgo rządy pisu przypominające rządy komuny były najlepsze. A do tego to co powie ksiądz jest najważniejsze. Niestety ich wykształcenie, poziom moralny są na niskim poziomie. Kiedy to całe zło szlag trafi?