Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Shell Polska z zarzutami. Poszło o ceny paliw. Spółce grozi ogromna kara

15
Podziel się:

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stawia zarzuty Shell Polska za brak jasnej informacji dotyczącej promocji paliw - podał Urząd w komunikacie prasowym. Jeśli zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów się potwierdzą, spółce grozi kara do 10 proc. obrotu.

Shell Polska z zarzutami. Poszło o ceny paliw. Spółce grozi ogromna kara
UOKiK stawia Shell Polska zarzuty za brak jasnej informacji dotyczącej promocji paliw (PAP, UPPA/Photoshot. All rights reserved.)

Jak podano, wątpliwości UOKiK wzbudziła promocja "Wtorki i czwartki z Shell V-Power", zgodnie z którą w wymienione dni kierowcy mogli zatankować paliwo w obniżonej cenie.

Shell pod lupą UOKiK. Poszło o ceny paliw

"Niestety, ani w materiałach marketingowych, ani na terenie stacji nie pojawiała się informacja o najniższej cenie paliwa, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżek. Tym samym konsumenci nie mogli ocenić, czy promocja jest dla nich korzystna. Prezes Urzędu postawił firmie zarzuty naruszania zbiorowych interesów konsumentów" - napisano w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak stworzył potęgę - Panattoni to największy deweloper przemysłowy w Europie - Biznes Klasa #21

Dodano, że informacja o najniższej cenie z 30 dni przed obniżką powinna się znaleźć obok informacji o obniżonej cenie, a zatem wszędzie tam, gdzie przedsiębiorca ogłasza rabaty dotyczące konkretnego towaru lub usługi, np. w komunikatach marketingowych lub na dystrybutorach paliw.

- Właściwe oznaczenie promocji i spełnienie wymogów informacyjnych wynikających z dyrektywy Omnibus obowiązuje również stacje paliwowe. Już rok przypominamy rynkowi o nowym prawie - mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

- W przypadku Shell zakwestionowaliśmy brak jasnych informacji na temat ceny paliwa, która obowiązywała przed wprowadzeniem przez sieć obniżek w wyznaczone dni. Okazje i obniżki paliw powinny być rzetelnie komunikowane, ponieważ kupujący chcą wiedzieć jakie są faktyczne warunki promocji - dodał prezes UOKiK.

Shell odpowiada na zarzuty

"Będziemy w pełni i transparentnie współpracować z UOKiK w celu wyjaśnienia sprawy i ustosunkujemy się do zarzutów Urzędu po dokładnym zapoznaniu się z nimi" - poinformowało w odniesieniu do zarzutów UOKiK biuro prasowe Shell Polska. Jak zapewniła firma, już wcześniej przedstawiła swoje stanowisko w korespondencji z regulatorem, przybliżając mechanizm kwestionowanej przez UOKiK promocji i odnosząc się do pytań Urzędu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
krzemisiu
2 miesiące temu
Niech szanowny urząd zajmie się Panem premierem który to obiecywał paliwo po 5,19 zł za litr.
Kierowca
2 miesiące temu
Informacja o śr. cenie z ostatnich 30 dni w przypadku tej promocji jest bezużyteczna, może Pan Chróstny nigdy sam auta nie tankował?
MaroMarecki
2 miesiące temu
I bardzo dobrze mam nadzieję,że dostaną karę. Ta firma nie posiada żadnego kręgosłupu moralnego. Najgorsza firma z przemysłu paliwowego.
Marcin
2 miesiące temu
Nie tankuje na Shell ze względu na brak w normalnej cenie E5 bo VPR raczej jest poza zasięgiem tankując miesięcznie ponad 500l ale promocja dotyczy zakupu paliwa paliwa premium w cenie standardowego. to co tutaj nie jest jasne? Również BP ma w czwartki Ultimate Diesel w cenie podstawowego i to też jest naruszenie ustawy? Nie bardzo rozumiem jak na stacji gdzie w ciągu dnia potrafi być kilka zmian cen dawać info o najniższej z 30 dni? Czyżby ktoś chciał zrobić CPN i ceny ustalane odgórnie a nie przez rynek?
Natsli
2 miesiące temu
Brawo! Bardzo dobrze. Przepisy Omnibusa są jasne w tej kwestii. Jak taka korporacja dysponująca dostępem do niezliczonej liczby prawników i zewnętrznych kancelarii nie zastosowała się do obowiązującego prawa?