Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

"To krok milowy dla Polski". Nowa usługa dla wszystkich Polaków

26
Podziel się:

ePłatności w aplikacji mObywatel wzbogacają się o możliwość płatności kartami bankowymi. To krok milowy dla Polski - powiedział w środę wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Dodał, że wierzy, że w przyszłym roku ePłatności będą dostępne we wszystkich gminach w Polsce.

"To krok milowy dla Polski". Nowa usługa dla wszystkich Polaków
ePłatności w aplikacji mObywatel wzbogacają się o możliwość płatności kartami bankowymi - poinformował minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski (PAP, Radek Pietruszka)

Usługa ePłatności umożliwia sprawdzanie informacji o zobowiązaniach finansowych wobec urzędów oraz opłacanie ich w aplikacji mObywatel. ePłatności obecnie są realizowane pilotażowo w wybranych gminach w Polsce. Do tej pory opłaty mogły być dokonywane za pomocą BLIKA, teraz płatności będzie można zrobić również kartą.

To jest krok milowy dla Polski dlatego, że te funkcjonalności w Europie są marzeniem, a w Polsce stają się rzeczywistością - mówił na konferencji dotyczącej ePłatności Krzysztof Gawkowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Usiłował ukraść bankomat

Dodał, że choć projekt obecnie jest pilotażem, to wierzy, że w 2025 roku ePłatności będą dostępne dla wszystkich polskich gmin, "że w każdej polskiej gminie ta dostępność, ta funkcjonalność dotycząca ePłatności w mObywatelu, m.in. pozwalająca zapłacić za śmieci czy podatek od nieruchomości, będzie możliwa".

Nowa funkcjonalność mObywatela. Minister dziękuje

Gawkowski podkreślił, że ten krok nie byłby możliwy bez partnerów z kategorii biznesu. Podziękował Bankowi Gospodarstwa Krajowego i Fundacji Polska Bezgotówkowa, którzy - jak mówił - od strony partnerów biznesowych pomogli Centralnemu Ośrodkowi Informatyki i resortowi cyfryzacji doprowadzić do tego, że kolejna funkcjonalność w mObywatelu jest możliwa.

Zaznaczył też, że rozwijanie tych funkcjonalności nie byłoby możliwe bez samorządów, które przystąpiły do pilotażu.

- Rozwój e-usług w Polsce, całość tego procesu, w tym włączenie tej kategorii odpowiedzialności za ePłatności pokazuje, że optymalizacja systemu, że ich zaprojektowanie, że ich umiejętność wykorzystywania przez obywatela to droga, którą razem prezentując, możemy doprowadzić do tego co najważniejsze - łatwiejszego życia - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(26)
Maja
2 dni temu
Zasługa ekipy Tuska. Hi,hi
ARTUR
2 dni temu
Jedynie gotówka gwarantuje prawdziwą wolność i to że nikt nie może jej obłożyć sankcjami , zablokować czy pobrać bez wiedzy właściciela na poczet zaległości . Na banknotach jest napis że są prawnym środkiem płatniczym w Polsce więc jakiekolwiek ograniczanie obrotu gotówkowego jest bezprawne , każdy co działa na rzecz obcych firm prowadzących transfery bezgotówkowe robi to bezprawnie i może sugerować korupcję prowadzoną przez te firmy wśród decyzyjnych polityków .
milowo
2 dni temu
Typowy krok milowy dla bolzki - a to ustawę napisać, a to dodać parę linijek kodu do szpiega którego bydło ochoczo instalują na urządzeniach ze swoimi największymi sekretami.
twój nick
2 dni temu
bzdury
Patrzcie go
2 dni temu
eHaracz....cudownie, dzięki ty....
...
Następna strona