Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niższa przestępczość tam, gdzie są imigranci z Europy Wschodniej

0
Podziel się:

Obecność imigrantów obniżyła statystyki przestępczości pospolitej w miejscach, w których osiedlili się przybysze z Europy Wschodniej.

Niższa przestępczość tam, gdzie są imigranci z Europy Wschodniej
(www.CGPGrey.com/Flickr)

Tam, gdzie w Wielkiej Brytanii po 2004 roku osiedlili się imigranci z nowych krajów Unii Europejskiej przestępczość spadła. Jest mniej włamań, wandalizmu i kradzieży pojazdów - wynika z badań naukowców, na które powołuje się w niedzielę tygodnik _ Observer _.

Obecność imigrantów obniżyła statystyki przestępczości pospolitej w miejscach, w których osiedlili się przybysze z Europy Wschodniej; liczba przestępstw z użyciem przemocy pozostała natomiast niezmieniona.

Zdaniem naukowców z London School of Economics & Political Science (LSE) _ żadne empiryczne doświadczenie nie potwierdza obiegowej prawdy, że efektem napływu imigrantów (z nowych państw UE) jest większa przestępczość _.

Eksperci z LSE zaobserwowali odwrotny trend w miejscach, w których osiedlili się przybysze spoza UE. Od końca lat 90. odnotowano tam znaczny wzrost liczby przestępstw przeciwko własności, zwłaszcza dotyczy to kradzieży mienia.

_ Fakty nie potwierdzają opinii, że obcokrajowcy popełniają więcej przestępstw. Imigranci są pod tym względem tacy sami, jak ludność miejscowa: jeśli mają dobrą pracę i dobry przychód to nie popełniają przestępstw _ - uważa Brian Bell z LSE.

W badaniach uwzględniano społeczności lokalne, w których liczba imigrantów przekracza 30 proc. ogółu ludności i dokonano porównania z poziomem przestępczości w tych miejscach, gdzie liczba imigrantów jest niższa.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu Polski to najpopularniejszy język obcy Polski najczęściej słyszanym językiem obcym w Wielkiej Brytanii. Tak wynika ze spisu powszechnego na wyspach brytyjskich.
Rośnie liczba Polaków migrujących do Niemiec Liczba migrantów z Polski do Niemiec wzrosła w drugim kwartale 2012 r. do 13.536 wobec 12.945 w I kwartale.
Oblężone "Food banks" na Wyspach Pod koniec marca liczba skierowań do punktów darmowej dystrybucji wynosiła w całym kraju około 350 tys. w porównaniu ze 130 tys. rok wcześniej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)