Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Dekalog" przemysłowo-energetyczny Piechocińskiego

0
Podziel się:

Jak zapowiadano ma się on opierać na 6 filarach.

"Dekalog" przemysłowo-energetyczny Piechocińskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier Janusz Piechociński ma przedstawić w tym tygodniu propozycję, która ma wyjść na przeciw przesłaniu włoskiej prezydencji - a ta stawia na przemysł i działanie jednolitego rynku europejskiego.

Minister gospodarki dodał, że oba zagadnienia są dla bardzo ważne dla Polski. Zaznaczył, że w naszej propozycji znajdą się między innymi rozwiązania dotyczące europejskiej unii energetycznej.

Jak wcześniej zapowiadano ma się ona opierać na 6 filarach. Pierwsze trzy dotyczą między innymi wspólnych zakupów surowców energetycznych, wzmocniony mechanizm solidarności na wypadek odcięcia ich dostaw oraz maksymalne dofinansowanie budowy infrastruktury energetycznej na poziomie 70 procent.

Kolejne trzy, to pełne wykorzystanie dostępnych źródeł paliw kopalnych, szukanie porozumień z innymi dostawcami surowców energetycznych i zapewnienie bezpieczeństwa sąsiadom Unii.

Jak wynika z doniesień medialnych, w tym tygodniu (23.04) na temat unii energetycznej premier ma rozmawiać w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanen van Rompuyem.

Czytaj więcej w Money.pl
Wartość eksportu mocno spada. Rząd ma plan Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński przewiduje, że w całym roku wartość eksportu w dolarach może się obniżyć o 20-25 procent.
Prognoza pogody dla gospodarki - co z tą energią? Sprawa klimatu w odniesieniu do energetyki nieustannie budzi emocje i zapewne jeszcze jakiś czas to potrwa. Starcie interesów gospodarek poszczególnych państwa Unii Europejskiej ostatecznie doprowadzi do wykształtowania się określonego kierunku polityki klimatyczno-energetycznej Europy.
UE: ocena oddziaływania na środowisko weryfikowana Po 28 latach przyszła pora zweryfikować wytyczne oceny oddziaływania na środowisko, jakie obowiązują w Unii Europejskiej, o czym informuje Parlament Europejski. Na zmiany jest już nieformalna zgoda Rady Europy.
energetyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)