Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Jesteśmy w PZL Świdnik. Stąd pochodzi 160 śmigłowców Polskich Sił Zbrojnych

28
Podziel się:

Z zakładów w Świdniku pochodzi 80 proc. maszyn, które polska armia kupiła w ciągu ostatnich lat. Wybraliśmy się, by zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają te maszyny

W
W (WP/Mikołaj Przeździak)

PZL Świdnik to jeden z największych producentów śmigłowców na świecie. Wybraliśmy się, by zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają te maszyny

W 2017 roku PZL Świdnik obchodzi 66 rocznicę powstania. W firmie przez kilkadziesiąt lat pracowało prawie 60 tysięcy osób. Przez ponad pół wieku w zakładach powstało ponad 7,4 tys. śmigłowców. To właśnie stąd pochodzi 80 proc. maszyn, które polska armia kupiła w ciągu ostatnich lat.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
brukselski
2 miesiące temu
Wyciągi z muszkatołowca znalazły zastosowanie w łagodzeniu zaburzeń ze strony układu pokarmowego. Nasienie muszkatołowca może być stosowane pomocniczo w terapii przewlekłej biegunki, stanów spastycznych przewodu pokarmowego oraz w bólu brzucha. Sproszkowane nasienie muszkatołowca (gałka muszkatołowa) jest silnie aromatyczną przyprawą, stanowiącą jeden ze składników indyjskiego curry. Gałka muszkatołowa jest również wykorzystywana przy produkcji wędlin, serów oraz w przemyśle piekarniczym. Jej aromat nadaje wyrobom niepowtarzalny smak i zapach. Gałka muszkatołowa popularność w Europie zdobywała raczej stopniowo ze względu na ograniczone dostawy, którymi zajmowali się arabscy kupcy. Nic nie wskazuje na wykorzystanie nasion muszkatołowca przez starożytnych Greków lub Rzymian. Gałce muszkatołowej przypisywane są również właściwości magiczne i pobudzające. Przez wiele lat w Europie sproszkowane nasiona muszkatołowca stosowano jako afrodyzjak, a sama gałka miała mieć moc odstraszania pecha.
wp
7 lat temu
To nie jest polska fabryka, została sprzedana w roku 2010 podobnie jak Mielec za 339 mln PLN właścicielem jest konsorcjum Leonardo Helicopters.
Mal
7 lat temu
Czy ten artykuł rzeczywiście ma 4 wersy czy nie widzę jak o rozwinąć? Jeśli tak to proszę o wskazówki :-)
adam
7 lat temu
Robione w Polski zakładach Lotniczych w Świdniku
lato00
7 lat temu
Dwudziesty raz jedno i to samo. Leonardo wam za to płaci?
...
Następna strona