Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stocznia nie zwróciła się o kredyt na zaległe pensje

0
Podziel się:

Bank PKO BP dementuje informacje prezesa Stoczni Szczecińskiej, że stocznia ubiega się o kredyt na wypłatę zaległych wynagrodzeń

Bank PKO BP dementuje informacje prezesa Stoczni Szczecińskiej, że stocznia ubiega się o kredyt na wypłatę zaległych wynagrodzeń - poinformował bank w piątkowym komunikacie.

Prezes stoczni Ryszard Kwidziński powiedział w piątek PAP, że zakład stara się w banku o kredyt w wysokości 30 mln zł na zaległe pensje dla pracowników stoczni.

'Bank PKO BP stanowczo oświadcza, że zarząd Stoczni Szczecińskiej Porta Holding SA oraz zarząd Stoczni Szczecińskiej nie zwróciły się do naszego banku z wnioskiem o udzielenie kredytu na wypłatę zaległych pensji dla pracowników Stoczni' - napisał bank w komunikacie.

Według banku prowadzona przez prezesa Kwidzińskiego polityka informacyjna ma na celu wprowadzenie dezinformacji wszystkich zainteresowanych, w tym pracowników.

'Decyzja, na którą powołuje się Ryszard Kwidziński dotyczyła zupełnie innego kredytu' - podał bank.

Kwidziński w rozmowie z PAP powiedział, że Stocznia złożyła taki wniosek już wcześniej. 'Był on nawet zatwierdzony przez komitet kredytowy banku. Natomiast jego realizacja została wtedy wstrzymana przez zarząd PKO BP' - powiedział prezes stoczni.

Dodał, że kredyt miałby być udzielony pod zastaw zakupionych przez stocznię na budowę statku blach kwasoodpornych o wartości 30 mln zł.

Jak powiedział Kwidziński, bank zadeklarował w czwartek, że rozpatrzy ten wniosek w trybie pilnym.

Stoczniowcy od 4 marca przebywają na tzw. postojowym. Nie wypłacono im pensji za marzec i kwiecień.

Od kilku dni pracownicy Stoczni Szczecińskiej prowadzą protest. Żądają m.in. wypłaty zaległych pensji.

Stocznia utraciła płynność finansową w październiku, gdy banki odmówiły jej udzielenia kredytu na budowę statków. W marcu wstrzymano produkcję, a ponad 6.000 pracowników wysłano na przymusowe, płatne urlopy. Stoczniowcy dostali jednak tylko wypłaty za luty.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)