Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska, członkiem Europejskiego Sojuszu na rzecz Sztucznej Inteligencji (AI)

0
Podziel się:

Komisja Europejska zaprosiła Prezesa IAB Polska do udziału w Europejskim Sojuszu na rzecz Sztucznej Inteligencji (AI). Sojusz będzie działał jako forum interesariuszy zaangażowanych w szeroką i otwartą dyskusję na temat rozwoju sztucznej inteligencji, w tym jej wpływu na społeczeństwo i gospodarkę Unii Europejskiej.

Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska, członkiem Europejskiego Sojuszu na rzecz Sztucznej Inteligencji (AI)

Członkowie Sojuszu będą pomagać Komisji Europejskiej w kształtowaniu polityki dotyczącej rozwoju sztucznej inteligencji, w tym zaleceń odnoszących się do jej wpływu na konkurencyjność gospodarki oraz aspektów etycznych. Będą brać udział w warsztatach, grupach roboczych i innych forach wymiany opinii. Do ich zadań będzie też należało opiniowanie projektów dokumentów Komisji Europejskiej i Grupy Wysokiego Szczebla ds. Sztucznej Inteligencji (w której polskim przedstawicielem jest Robert Kroplewski, Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego).

- Sztuczna inteligencja to coraz ważniejszy temat dla rozwoju gospodarki, coraz też istotniejszy dla komunikacji marketingowej. Cieszymy się, że IAB Polska będzie miało głos w europejskiej dyskusji nad jej przyszłością – komentuje Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska.

Sojusz będzie działał na platformie internetowej Komisji Europejskiej o nazwie Futurium, a w 2019 roku planowana jest organizacja pierwszej dorocznej konferencji Sojuszu.

Problematyka sztucznej inteligencji była jednym z tematów przewodnich tegorocznego Forum IAB. Szeroko omawiali to zagadnienie goście wydarzenia, m.in. prof. Kevin Warwick, brytyjski specjalista od AI, robotyki i stymulacji mózgu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.