Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Zmiany w regule wydatkowej. Ustawa o finansach publicznych trafi do konsultacji

4
Podziel się:

Jeszcze w piątek skierujemy do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych – powiedział w piątek minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że w projekcie znajdą się m.in. zmiany w regule wydatkowej.

Zmiany w regule wydatkowej. Ustawa o finansach publicznych trafi do konsultacji
Minister finansów Andrzej Domański (Licencjodawca, Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Podczas odbywającego się w piątek w Ministerstwie Finansów seminarium "Poprawa ram fiskalnych w Polsce" minister finansów Andrzej Domański poinformował o pracach nad projektem zmian w ustawie o finansach publicznych.

Jeszcze dzisiaj skierujemy do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych – zapowiedział szef MF.

Wśród zmian, jakie mają znaleźć się w projekcie, minister zapowiedział włączenie do zakresu działania stabilizującej reguły wydatkowej wszystkie jednostki, których plany finansowe są zamieszczane w ustawie budżetowej.

- Chodzi o takie jednostki jak: ZUS, agencje wykonawcze czy państwowe osoby prawne. Razem to 90 jednostek – wymienił minister finansów.

Zapowiedział także zmianę algorytmu wyliczania stabilizującej reguły wydatkowej.

- Zastąpimy dotychczas stosowany wskaźnik CPI (inflacji konsumenckiej – przyp. red) deflatorem PKB, którego zaletą jest to, że charakteryzuje się historycznie mniejszą zmiennością niż wskaźnik CPI - stwierdził Andrzej Domański.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
Diana
miesiąc temu
Ile pieniędzy pochłoną komisję z których nie nie wyniknie, lewaki obłowią się na tych komisjach, a reszta pieniędzy nie ma I nie będzie
Pełowiec
miesiąc temu
Piniedzy nima i nie będzie!
Bejscowianin
miesiąc temu
" nic co dane nie zostanie odebrane"- Donald Tusk
Prezydent2025
2 miesiące temu
Długi po PIS-e gigantyczne a koszt ich obsługi horrendalny. Na domiar złego w latach 2024 do 2026 przybędzie nam kolejny bilion zadłużenia co oznacza .... armageddon dla finansów publicznych.