Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Ulewa na południu kraju. Największy polski ubezpieczyciel radzi, co zrobić w przypadku szkody

6
Podziel się:

Nad Polską znajduje się niż genueński Boris, który przyniósł ze sobą ulewne deszcze oraz porywisty wiatr. Największy polski ubezpieczyciel PZU podał, co zrobić w razie szkód spowodowanych powodzią. Powszechny Zakład Ubezpieczeń wysłał np. do Wrocławia swoje "mobilne biura pomocy".

Ulewa na południu kraju. Największy polski ubezpieczyciel radzi, co zrobić w przypadku szkody
Mobilne Biuro PZU Pomoc (PZU, PZU)

Przez cały weekend spodziewane są w Polsce silne opady i porywisty wiatr, zwłaszcza na południu kraju, w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

"Największe zagrożenie powodziowe dotyczy Dolnego Śląska, gdzie spodziewane są gwałtowne deszcze, a rzeki wzbierają dodatkowo zasilane intensywnymi opadami po czeskiej stronie granicy" - ostrzegł Powszechny Zakład Ubezpieczeń w komunikacie.

PZU poinformował jednocześnie, że jest gotowy na pomoc w razie powodzi. "W drodze do Wrocławia są już Mobilne Biura PZU Pomoc, w tym duży autobus, które mogą być rozstawione w każdej chwili, by ułatwić poszkodowanym załatwienie od ręki wszystkich formalności związanych ze zgłoszeniem szkód, oględzinami oraz uzyskaniem i wypłatą odszkodowań" - podano w piątkowej informacji prasowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramatyczna sytuacja w Głuchołazach. Zarządzono ewakuację

Autobusy, jak podał PZU, pełnią też funkcję centrów koordynujących działania "dziesiątek mobilnych ekspertów w terenie". Wśród nich są także pracownicy przeszkoleni z obsługi dronów i w nie wyposażeni.

"Wykorzystanie dronów mocno przyspiesza ocenę rozmiarów szkód i cały proces ich obsługi. PZU jest również gotowy do natychmiastowego uruchomienia uproszczonej procedury - należne wypłaty, wyliczone na podstawie wywiadów z poszkodowanymi i dostarczonych przez nich zdjęć, mogą być jeszcze tego samego dnia przekazane na ich konta" - wyjaśniono w komunikacie.

Co zrobić w przypadku szkody wyrządzonej przez niż Boris?

PZU ponadto zwiększył również obsadę telefonicznej infolinii, aby móc sprawnie przyjmować nadzwyczajną liczbę zgłoszeń, a także utworzył szybką ścieżkę do obsługi klientów, u których wystąpią szkody w następstwie obecnej sytuacji pogodowej.

Jeśli takie osoby zadzwonią na ogólne numery infolinii PZU 801 102 102 lub 799 699 599, będą od razu przekierowywane do zespołu zajmującego się tymi zdarzeniami - zapewnia zakład.

Co zrobić, gdy zostaniesz poszkodowany w wyniku spodziewanych ulew i podtopień? PZU informuje:

  • W miarę możliwości zabezpiecz swoje mienie przed dalszym zniszczeniem.
  • Zrób zdjęcia uszkodzeń i spisz je (uprzątnięte rzeczy złóż w jednym miejscu, a jeśli musisz je wyrzucić, wcześniej je sfotografuj).
  • Zgłoś szkodę w aplikacji mojePZU, na stronie www.pzu.pl, na infolinii 801 102 102 lub 799 699 599 (wybierz cyfrę 2, by przejść od razu na ścieżkę przeznaczoną specjalnie do obsługi takich szkód) albo u Mobilnego Eksperta PZU lub w Mobilnym Biurze PZU Pomoc na miejscu.
  • Jeśli masz już zdjęcia uszkodzeń, możesz sprzątnąć uszkodzone mienie.
  • W każdym przypadku PZU skontaktuje się z tobą i przekażemy informacje o dalszych działaniach.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
WYRÓŻNIONE
Ha,ha
2 tyg. temu
Oj tam. Ja wam wójta nie wybierałem ,a tak w ogóle trzeba było się ubezpieczyć. Czyje to slowa?
....
2 tyg. temu
Pewnie sami nie ubezpieczali tam gdzie była powódź w 97
Deklepeło
2 tyg. temu
Czy Tusk nie może zatrzymać tej ulewy USTAWĄ ?
NAJNOWSZE KOMENTARZE (6)
ARTUR
2 tyg. temu
Nikt w tym przypadku nie musi liczyć na ubezpieczenie gdyż mogą to być jedynie kwoty dodatkowe z powodu niskiej kwoty ubezpieczenia lub szkody całkowitej którą określa nadzór budowlany , zawsze należy pobierać kwotę bezsporną gdyż gwarantuje rozpoczęcie prac naprawczych a rachunki za materiały i naprawy przedstawia się po wykonaniu prac . W rozmowie z ubezpieczycielem należy się upewnić że rozmowa jest nagrywana gdyż często rozmowa " rejestrowana " określa że było jedynie takie połączenie . Najlepiej przy dużej szkodzie skonsultować się z prawnikiem aby wszystkie prawa były zachowane a ubezpieczyciel pokrył koszt mieszkania zastępczego , leczenie , straty z braku możliwości pracy itd. A teraz główne odszkodowanie które należy się od budżetu z powodu niewykonania zasady ochrony ludności przed zagrożeniami i spowodowanie strat majątkowych w olbrzymich rozmiarach a nawet doprowadzenie do śmierci . Sądzić należy do skutku aż do instytucji europejskich , najlepiej przy pomocy prawnika który działa " na procent " lub w formie pozwu zbiorowego .
....
2 tyg. temu
Pewnie sami nie ubezpieczali tam gdzie była powódź w 97
Ha,ha
2 tyg. temu
Oj tam. Ja wam wójta nie wybierałem ,a tak w ogóle trzeba było się ubezpieczyć. Czyje to slowa?
Tata
2 tyg. temu
Nie ma co się spieszyć że zgłaszaniem szkody. Toruński ojciec zglosil szkodę do PZU chyba po dziesięciu latach i dostał sowite odszkodowanie. Ta że na spokojnie. Można zgłosić za kilka lat.
Deklepeło
2 tyg. temu
Czy Tusk nie może zatrzymać tej ulewy USTAWĄ ?