Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3553, a więc przełamane zostały wsparcia zarówno te zlokalizowane w okolicach 1,36, jak i te na poziomie 1,3575. Obecnie wsparcia można wyznaczyć w okolicach 1,3550, a później na 1,35 - jednak o definitywne przełamanie tego ostatniego może być dość trudno.
Za umocnieniem waluty amerykańskiej stoi wczorajsze wystąpienie szefowej FED- Janet Yellen przed amerykańskim Senatem. W większości usłyszeliśmy stwierdzenia, które słyszeliśmy już wcześniej.
Program QE3 ma zostać zakończony w październiku tego, a po jego wygaśnięciu stopy procentowe będą utrzymywane na niskim poziomie przez dłuższy czas. Ponadto dowiedzieliśmy się, że jeżeli ożywienie w tamtejszej gospodarce będzie większe od prognoz, a napływające dane coraz lepsze, to stopy procentowe mogą wzrosnąć wcześniej i będą wyższe.
Podczas dzisiejszej sesji mamy kolejne ważne figury makroekonomiczne. Poznamy dane dotyczące handlu zagranicznego w Strefie Euro, a z USA liczbę nowych wniosków o kredyt hipoteczny, inflację producencką, produkcję przemysłową i wykorzystanie mocy produkcyjnych oraz Beżową Księgę. Ponadto odbędzie się publiczne wystąpienie Janet Yellen, tym razem przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.
Dziś kolejne dane z Polski
Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównych parach złotowych to nieznaczne umocnienie naszej waluty wobec wspólnej waluty oraz osłabienie wobec dolara. Ruchy te są odzwierciedleniem tego, co obecnie dzieję się na parze EUR/USD.
Dziś poznamy kolejne dane z naszej gospodarki, ukażą się odczyty dotyczące przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia oraz wskaźniki inflacji bazowej. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0510 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1346 PLN.