Polacy w Rajdzie Dakar. Motocykliści w drugiej dziesiątce

0

W klasyfikacji generalnej motocykli Przygoński jest 23., a Czachor - 28. Prowadzi zwycięzca drugiego etapu - Joan Barreda Bort.

(Edio/CC/Wikimedia)

W drugim dniu rywalizacji w Rajdzie Dakar, polscy motocykliści zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Jacek Czachor był 23., a Jakub Przygoński - 25. Wygrał Hiszpan Joan Barreda Bort. Krzysztof Hołowczyc zajął ósme miejsce. Adam Małysz był na 25 miejscu.

Rafał Sonik zajął szóste miejsce w drugim etapie Rajdu Dakar w kategorii quadów. Drugi z Polaków, Łukasz Łaskawiec, był 18. Zawodnicy zatoczyli w niedzielę pętlę wokół Pisco (Peru) pokonując 242-kilometrowy odcinek specjalny i 85 km dojazdówki.

Wysokie miejsce Sonika jest tym większym sukcesem, że kierowca miał dziś kłopoty z pompą paliwową.

Łukasz Łaskawiec nie miał problemów z quadem i podkreślił, że mimo trudnej trasy nie popełnił błędu.

W klasyfikacji generalnej quadów Rafał Sonik zajmuje 5. miejsce, a Łukasz Łaskawiec - 19. Liderem jest zwycięzca niedzielnego etapu - Argentyńczyk Marcos Patronelli.

W poniedziałek (7.01) zawodnicy pokonają 343-kilometrowy odcinek z Pisco do Nazca, na który składa się 243 km czasówki i 100 km dojazdówki.