Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

K. Czabański złożył pozew do sądu o uznanie za nieważnych decyzji Rady TVP

0
Podziel się:

Zawieszony zarząd TVP stoi na stanowisku, że jest jedynym reprezentantem spółki do chwili ogłoszenia wyroku sądu w sprawie piątkowej decyzji Rady Nadzorczej. Trzy dni temu, Rada Nadzorcza zdecydowała o zawieszeniu trzech członków zarządu: prezesa Andrzeja Urbańskiego i wiceprezesów - Sławomira Siwka oraz Marcina Bochenka.

Sławomir Siwek poinformował, że członek Rady Nadzorczej TVP Krzysztof Czabański złożył pozew w sądzie rejonowym o uznanie za nieważnych piątkowych decyzji Rady. Wiceprezes Siwek zapowiedział, że zarząd TVP podporządkuje się każdemu wyrokowi sądu rejestrowego. Do tego momentu, zarówno prezes Urbański, jak i wiceprezesi - Sławomir Siwek i Marcin Bochenek, mają zamiar wykonywać swoje obowiązki tak samo jak przed decyzją Rady Nadzorczej. Sławomir Siwek podkreślił, że polecenia, które wydaje wiceprezes Piotr Farfał, nie mają żadnej mocy prawnej, a pracownicy mają prawo odmówić wykonania jego poleceń.

Sławomir Siwek powoływał się przy tym na prawo, które mówi, że spółką kieruje zarząd w składzie wpisanym do Krajowego Rejestru Sądowego. Dlatego też kancelaria prawna, która reprezentuje zawieszonych członków zarządu TVP SA złożyła w sądzie rejestrowym wniosek o zwrot pisma w sprawie zmian w rejestrze, który złożył Piotr Farfał.

W piątek, Rada Nadzorcza TVP zdecydowała o zawieszeniu trzech członków zarządu TVP: prezesa Andrzeja Urbańskiego oraz wiceprezesów - Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. Przed głosowaniem w tej sprawie z funkcji członka Rady zrezygnował mecenas Janusz Niedziela. Według części prawników, KRRiT oraz zawieszonego zarządu oznacza to, że Rada Nadzorcza nie miała prawa podejmować żadnych decyzji do momentu uzupełnienia jej składu. O tym czy Rada Nadzorcza miała prawo zawiesić członków zarządu zdecyduje sąd.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)