Piłka nożna - Liga Mistrzów - Real gromi Schalke, remis Chelsea w Stambule

0

piłka nożna - Liga Mistrzów

Real Madryt praktycznie zapewnił sobie awans do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów, w rozegranym w środę pierwszym meczu 1/8 finału "Królewscy" wygrali na wyjeździe z niemieckim Schalke Gelsenkirchen aż 6:1.
Londyńska Chelsea - także w spotkaniu wyjazdowym - zremisowała z Galatasaray Stambuł 1:1. Więcej szans na awans przy tym wyniku mają piłkarze Jose Mourinho, którzy rewanż rozegrają na własnym boisku, na Stamford Bridge.
Real objął prowadzenie w meczu z Schalke w 13 minucie, Karim Benzema znalazł się siedem metrów przed bramką Ralfa Fahrmanna i ze spokojem posłał piłkę do siatki. Prowadzenie zespołu włoskiego trenera Carlo Ancelottiego podwyższył walijski skrzydłowy, Gareth Bale.
W drugiej połowie swoje do wyniku dołożył Cristiano Ronaldo - portugalski pomocnik Realu w bezlitosny i dziecinny wręcz sposób ograł kameruńskiego obrońcę Joela Matipa, i silnym strzałem z dość ostrego kąta uzyskał trzecie trafienie dla gości. Matip jeszcze raz dał się wyprowadzić w pole kilka minut później i po zagraniu Ronaldo czwartą bramkę dla "Królewskich" strzelił Benzema.
20 minut przed końcem meczu było 0:5, gola zdobył Bale, który pokonał Fahrmanna po doskonałym podaniu Sergio Ramosa. Dzieła kompromitacji Schalke dopełnił Ronaldo, który w 89. minucie skompletował hat-trick, a nastrojów kibiców w Gelsenkirchen nie poprawił strzelony chwilę później ładny gol holenderskiego napastnika Klasa-Jana Huntelaara.
Już w 9. minucie meczu w Stambule goście prowadzili 1:0, gola dla Chelsea uzyskał Fernando Torres. Gospodarze po stracie gola zaczęli grać odważniej i ich szybsze akcje ofensywne przyniosły powodzenie w drugiej połowie - wyrównał kameruński obrońca Aurelien Chedjou.

Wyniki spotkań rozegranych 26 lutego:
Galatasaray Stambuł - Chelsea Londyn 1:1 (0:1)
Schalke 04 Gelsenkirchen - Real Madryt 1:6 (0:2)

Mecze rozegrane 25 lutego:
Zenit St. Petersburg - Borussia Dortmund 2:4 (0:2)
Olympiakos Pireus - Manchester United 2:0 (1:0)

Mecze rozegrane w dn. 18-19 lutego:
Manchester City - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Bayer Leverkusen - Paris St. Germain 0:4 (0:3)
AC Milan - Atletico Madryt 0:1 (0:0)
Arsenal Londyn - Bayern Monachium 0:2 (0:0)

Mecze rewanżowe 1/8 Ligi Mistrzów zostaną rozegrane w dniach 11-12 oraz 18-19 marca.