Pływanie - Mistrzostwa świata - piąty mistrzowski tytuł Cesara Cielo

0

pływanie - Barcelona 2013 - Cesar Cielo

Cesar Cielo zdobył w Barcelonie swój piąty w karierze tytuł mistrza świata - Brazylijczyk zwyciężył w finale wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym z czasem 23,01 sekundy. O zaledwie 0,04 sekundy gorszy był Amerykanin Eugene Godsoe, a o 0,1 sekundy za zwycięzcą finiszował Francuz Frederick Bousquet.
Christian Sprenger zdobył złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym. Australijczyk, srebrny medalista ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich, uzyskał czas 58,79 sekundy, o 0,18 s lepszy od Camerona van den Burgha (RPA) oraz 0,86 s lepszy od Brazylijczyka, Felipe Limy.
W rywalizacji kobiet na 100 metrów stylem motylkowym mistrzynią świata została Sarah Sjőstrőm. Szwedzka mistrzyni świata z 2009 roku wygrała z czasem 56,53 sekundy, srebrny medal zdobyła Australijka Alicia Coutts (czas 56,97 s), brązowy - Amerykanka Dana Vollmer (57,24 s).
Katinka Hosszu zdobyła złoty medal w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym. 24-letnia Węgierka, mistrzyni świata z 2009 roku na dystansie dwukrotnie dłuższym, w Barcelonie zwyciężyła wyraźnie z czasem 2:07,92. Drugie miejsce zajęła, zdobywając swój drugi srebrny medal w mistrzostwach, Alicia Coutts (czas 2:09,39). Brąz przypadł Hiszpance Mireii Belmonte (2:09,45). Na czwartym miejscu finał ukończyła Chinka Ye Shiwen (2:10,48), obrończyni mistrzowskiego tytułu mistrzyni świata i złota medalistka igrzysk w Londynie.