Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity: pociągiem do Pragi jechało 105 Polaków

0
Podziel się:

Pociągiem z Krakowa do Pragi, który rozbił
się w piątek w miejscowości Studenka w Czechach, jechało łącznie
105 Polaków. W większości zajmowali cztery ostatnie wagony, które
najmniej ucierpiały w wypadku - poinformował na miejscu katastrofy
prezes spółki PKP Intercity, Czesław Warsewicz.

Pociągiem z Krakowa do Pragi, który rozbił się w piątek w miejscowości Studenka w Czechach, jechało łącznie 105 Polaków. W większości zajmowali cztery ostatnie wagony, które najmniej ucierpiały w wypadku - poinformował na miejscu katastrofy prezes spółki PKP Intercity, Czesław Warsewicz.

Jak powiedział, z Krakowa do Pragi wyjechał pociąg złożony w sumie z pięciu wagonów. Jeden z nich na granicy został doczepiony do innego pociągu, jadącego do Wiednia. Natomiast w Ostrawie cztery wagony - te zajmowane głównie przez Polaków - doczepiono jako ostatnie do czeskiego pociągu relacji Ostrawa-Praga. Właśnie ten pociąg, złożony w sumie z 10 wagonów, rozbił się w Studence. Jechało nim w sumie ponad 300 osób.

Według ostatnich informacji czeskich służb, w wypadku zginęło siedem osób, a 67 zostało rannych. Stan 16 z nich jest poważny. Wśród rannych jest 11 Polaków, głównie młodych ludzi w wieku 20 kilku lat. Według Warsewicza, poważny jest stan dwóch osób.

Wciąż nie ma potwierdzenia, czy wśród śmiertelnych ofiar katastrofy jest Polak. Trwa ustalanie tożsamości zmarłych.

Prezes poinformował, że PKP i koleje czeskie zapewniły zarówno możliwość powrotu do kraju tym spośród pasażerów pociągu, którzy sobie tego życzą, jak i dalszy transport do Pragi tych, którzy chcą kontynuować podróż. Część osób już pojechała do stolicy Czech. PKP zapewnia też transport na miejsce dla rodzin osób, przebywających w czeskich szpitalach.

Bliższe informacje - jak powiedział Warsewicz - udzielane są pod warszawskim numerem telefonu 022 47 42 572.

Mateusz Babak (PAP)

mtb/ mab/ pz/ mhr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)