Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Jerzyk
|

Ograniczona aktywność inwestorów

0
Podziel się:

Na dzisiejszej spodziewać się można mniejszej aktywności inwestorów z racji długiego weekendu, co sugeruje utrzymanie rynku w fazie względnej stabilizacji.

Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem indeksów, WIG stracił na 0,2%, natomiast WIG-20 spadł 0,4%. Początek sesji przyniósł atak popytu, jednakże w dalszej części sesji przewagę zyskali sprzedający, a indeksy zamknęły się w pobliżu dziennych minimów. Wsparciem dla WIG-20 jest poziom 1.570 pkt. Spadek poniżej tego poziomu będzie zapowiadał test wsparcia na 1.555 pkt. Przebicie tego poziomu odczytam negatywnie i będę oczekiwał na pogłębienie spadków poniżej 1.498 pkt. Wcześniej wsparciem jest linia trendu wzrostowego na 1.526 pkt. Z kolei oporem dla rynku jest poziom 1.598 pkt., wynikający z ostatnich lokalnych maksimów indeksu. Pokonanie tego poziomu będzie pozytywnym prognostykiem zapowiadającym atak na kolejny opór na 1.617 pkt. Przebicie tego poziomu winno zapowiadać ruch do 1.660 pkt.

W dalszym ciągu w gronie największych spółek widać wyraźny podział na walory słabe i silne, co zapewnia indeksowi względną stabilność. W gronie walorów silnych znajdują się KGHM, PKN, BPH PBK oraz Prokom. Spółki te w dalszym ciągu znajdują się w polu rażenia swoich średnioterminowych maksimów i istnieje spore prawdopodobieństwo, iż te poziomy będą testowane na kolejnych sesjach. Z drugiej strony permanentnie powiększa się grono spółek, które znacząco oddaliły się od swoich szczytów z przełomu sierpnia i września br. i jak na razie nie widać symptomów odwrócenia na tych spółkach. W tym gronie znajduje się Agora, Millenium, BRE oraz TP S.A. Z tego grona na ostatnich sesjach wyłamał się Computerland, który zaskoczył rynek wynikami finansowymi. Oporem dla tej spółki jest poziom 90 zł. Przebicie tego poziomu będzie stanowił zapowiedź wzrostu do 96 zł.

Na dzisiejszej spodziewam się mniejszej aktywności inwestorów z racji długiego weekendu, co sugeruje utrzymanie rynku w fazie względnej stabilizacji.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)