Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKO BP będzie obsługiwał pożyczki z tarczy finansowej dla dużych firm

0
Podziel się:

PKO Bank Polski w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) będzie obsługiwał pożyczki dla dużych firm jako jedyny bank, podał PKO BP. Bank zajmie się prowadzeniem rachunków przeznaczonych do wypłaty środków przyznanych w ramach programu, rejestracją i monitoringiem pożyczki oraz zabezpieczeń, jak również obsługą operacyjną.

PKO BP będzie obsługiwał pożyczki z tarczy finansowej dla dużych firm
(materiały prasowe PKO BP)

"PKO Bank Polski jako lider sektora bankowego postawił sobie za cel wspieranie polskich przedsiębiorstw, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Tarcza finansowa PFR jest istotnym elementem pakietu antykryzysowego dla firm, który pomoże ocalić wiele miejsc pracy i wrócić na ścieżkę wzrostu. Dlatego cieszę się, że Polski Fundusz Rozwoju docenił kompetencje PKO Banku Polskiego, wybierając nas do współpracy przy obsłudze i wypłatach pożyczek płynnościowych i preferencyjnych udzielanych w ramach tarczy finansowej dla największych przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii" - powiedział wiceprezes PKO BP Jakub Papierski, cytowany w komunikacie.

Wniosek można złożyć za pomocą dedykowanego formularza dostępnego na stronie PFR, podano także.

Dostępne instrumenty finansowe w ramach tarczy finansowej PFR dla dużych firm obejmują: preferencyjnie oprocentowane pożyczki płynnościowe, których celem jest zabezpieczenie płynności przedsiębiorstw -udzielane na okres do 4 lat do wartości 1 mld zł; pożyczki preferencyjne będące rekompensatą strat spowodowanych restrykcjami sanitarnymi związanymi z COVID19 z elementem wsparcia płynności - udzielane na okres do 4 lat do kwoty 750 mln zł, z możliwością umorzenia do 75%. Całkowita wartość tarczy finansowej PFR dla dużych firm to 25 mld zł

Od ponad miesiąca ze wsparcia z tarczy finansowej PFR mogą korzystać mikro, małe i średnie firmy. Do tej pory z pomocy skorzystało 265 tys. firm, a łączna kwota udzielonych subwencji to już ponad 49,5 mld zł, przypomniano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)