Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowa emisja ITI

0
Podziel się:

Grupa ITI w najbliższym czasie zdecyduje, czy wyemituje nowe akcje. Przedtem musi jednak zapaść decyzja Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o dopuszczeniu spółki do publicznego obrotu

. Firma spodziewa się jej w kwietniu.

'Decyzja o nowej emisji akcji zapadnie w najbliższym czasie. Przedtem musimy jednak otrzymać decyzję Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a dopiero potem będziemy się zastanawiali, co dalej' - poinformował w środę PAP Michał Broniatowski, wiceprezes ITI Corporation, spółki zarządzającej grupą.

Statut spółki przewiduje, że w ciągu pięciu lat, licząc od czerwca 2001 roku, może nastąpić kilkukrotne podwyższenia kapitału.

Obecnie kapitał akcyjny ITI dzieli się na 160,9 mln akcji, z czego 17,4 mln jest notowanych na giełdzie w Luksemburgu.

Broniatowski pytany o to, ile akcji grupa chciałaby wprowadzić do obrotu na warszawskiej giełdzie, powiedział, że mogłoby to być 143,5 mln, jeśli zdecydowaliby się na to ich obecni właściciele, a ponadto nowe akcje, jeśli zapadłaby taka decyzja.

Prospekt emisyjny i wniosek o dopuszczenie akcji spółki do publicznego obrotu grupa ITI złożyła do KPWiG pod koniec września ubiegłego roku.

Spółka uzależnia debiut na giełdzie od koniunktury na rynku.

Grupa ITI działa w sektorze mediów i rozrywki, jej działalność obejmuje nadawanie programów telewizyjnych, produkcję reklam i programów telewizyjnych.

W skład grupy wchodzi telewizja TVN i TVN24 oraz TVN siedem. Ponadto ma ona 50 proc. udziałów w spółce Multikino, która działa na rynku kin wieloekranowych. Jest także głównym akcjonariuszem Grupy Onet.pl.

W 2000 roku zysk netto Grupy ITI wzrósł do 143,1 mln USD wobec 9,2 mln USD straty netto w 1999 roku. Jej łączne przychody w 2000 roku spadły do 147,1 mln USD ze 175,7 mln USD w 1999 roku, w związku ze sprzedażą aktywów niemedialnych.

Spółka nie podała wyników za 2001 rok.

Grupa ITI jest notowana na giełdzie w Luksemburgu. Jej głównymi akcjonariuszami są: Jan Wejchert, Mariusz Walter, Bruno Valsangiacomo (łącznie prawie 60 proc. kapitału). Reszta akcji znajduje się w rękach BRE Banku oraz około 30 inwestorów zagranicznych.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)