Marek Opowicz przestał pełnić funkcję prezesa Autosan, a zastąpił go Michał Stachura, poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Zmiana na stanowisku prezesa Autosan została podyktowana koniecznością wprowadzenia modyfikacji w modelu zarządzania przedsiębiorstwem oraz przeprowadzenia jego integracji z innymi spółkami wchodzącymi w skład PGZ, a także przygotowania spółki do realizacji nowych zadań, podano także.
"Pan Marek Opowicz przestał pełnić funkcję prezesa zarządu Autosan rada nadzorcza spółki podziękowała mu za pracę w okresie przejściowym, który nastąpił bezpośrednio po akwizycji zakładu przez należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółki PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola" - czytamy w komunikacie.
Michał Stachura jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej (Wydziału Cybernetyki). Na Politechnice Rzeszowskiej ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania. Z kolei w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie (która jest jednostką akredytowaną przez Apsley Business School of London) ukończył studia z obszaru zarządzania i biznesu (MBA), uzyskując tytuł Executive Master of Business Administration, podano także.
"Michał Stachura posiada doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem zdobyte w prywatnych spółkach działających w branży informatycznej. Ma także kilkuletnie doświadczenie w pracy w jednostkach sektora finansów publicznych" - czytamy w komunikacie.
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii), osiągając roczne przychody na poziomie 5 mld zł. PGZ oferuje m.in. system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem SOŁA; przenośny zestaw przeciwlotniczy GROM; system bezzałogowych statków powietrznych E-310; kołowy transporter opancerzony Rosomak; system artyleryjski z samobieżną haubicą KRAB; indywidualne wyposażenie żołnierza z karabinkami Beryl. PGZ posiada także kompetencje w zakresie projektowania, budowy oraz wyposażania okrętów. Ponadto, PGZ modernizuje i serwisuje pojazdy, samoloty, śmigłowce, okręty (także sprzęt byłego ZSRR). W najbliższych latach PGZ będzie rozwijała technologie kosmiczne i satelitarne oraz cybertechnologie.