Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zarząd Vistuli chce budować stabilny akcjonariat wokół PZU

0
Podziel się:

Zarząd spółki odzieżowej Vistula SA zamierza zbudować stabilny akcjonariat wokół PZU SA, który posiada 12 proc. krakowskiej firmy. Ma to pozwolić na zakończenie kryzysu wśród głównych jej akcjonariuszy

- poinformował wiceprezes spółki.

"Planujemy zbudować wokół PZU stabilny akcjonariat, który będzie mógł finansowo udźwignąć kilkuletnią inwestycję w Vistulę" - powiedział dziennikarzom w poniedziałek wiceprezes Michał Wójcik.

Według niego, obecnie trwa ostry konflikt między głównymi akcjonariuszami spółki: z jednej strony holenderskimi: HIP Holding (23,4 proc. akcji) oraz Bosta (4,99 proc.), a z drugiej - spółkami zależnymi Vistuli (w sumie ok. 23 proc. akcji) oraz PZU SA (12 proc. akcji).

Powodem konfliktu jest m.in. nieudana inwestycja związana z wprowadzeniem na polski rynek marki Artisti Italiani oraz ostatnie zmiany w zarządzie i radzie nadzorczej spółki.

"Spółki zależne Vistuli na najbliższym WZA, które zwołano na 24 stycznia, będą głosować w tej samej formule co PZU" - zapowiedział Wójcik.

Styczniowe WZA Vistuli zdecyduje m.in. o wyborze nowej rady nadzorczej spółki, która - zdaniem zarządu - po rezygnacji dwóch jej członków utraciła zdolność podejmowania kluczowych decyzji.

"W naszej opinii obecna rada nie jest statutowa i nie może powołać nowego zarządu. Chcemy, żeby 24 stycznia w sposób właściwy została wybrana nowa rada - myślę, że nastąpi jej gruntowna przebudowa" - poinformował wiceprezes.

Jego zdaniem wyniki styczniowego walnego będą przełomowe dla spółki, która wciąż ma szanse na wyjście z kryzysu.

"Zobowiązania są wysokie, wynoszą one ogółem prawie 55 mln zł. Spółkę stać jednak na ich spłatę w przyszłym roku. Liczymy, że powolna odbudowa pozycji Vistuli rozpocznie się w drugim półroczu 2003 roku" - zapowiedział Wójcik.

Według niego strata Vistuli na koniec tego roku powinna być niższa od straty wykazanej po III kwartałach - wyniosła ona wtedy ponad 53,5 mln zł.

Wójcik poinformował, że zarząd podjął już pierwsze działania związane z nieudaną inwestycją w Artisti Italiani. Jeden ze sklepów został połączony z salonem firmowym Vistuli.

"Obroty w tym sklepie wzrosły. Być może jest to sposób na utrzymanie projektu oraz wsparcie go powszechnie znaną marką Vistuli" - ocenił Wójcik. Obecnie w całym kraju działa dziewięć sklepów AI.

Wiceprezes zastrzegł, że priorytetem w dalszym działaniu krakowskiej spółki będzie rozwijanie marki Vistuli i poszerzanie jej o ubiory mniej formalne.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)