Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afrykańskie safari w Świerkocinie

0
Podziel się:

Niewielka wieś Świerkocin słynie z jedynego w Polsce zoo-safari. Podziwia się tu zwierzęta cieszące się swobodą na gigantycznych wybiegach.

Afrykańskie safari w Świerkocinie

Niewielka wieś *Świerkocin słynie z jedynego w Polsce zoo-safari. Zamiast chodzić od klatki do klatki i przyglądać się ich znudzonym mieszkańcom rzucającym zza prętów ponure spojrzenia, podziwia się tu zwierzęta cieszące się swobodą na gigantycznych wybiegach.*

Oczywiście, jak to na safari, z okien samochodów. Tylko tu w ciągu kilku godzin można się poczuć jak w afrykańskiej sawannie, na mongolskim czy indyjskim stepie lub w Ameryce Południowej. To idealne miejsce na rodzinną wyprawę.

Na terenie świerkocińskiego ogrodu jest także tradycyjne zoo, do którego warto się udać po zakończeniu safari. Ptaki, lwy, żółwie i mniejsze ssaki mieszkają tu w klatkach, a zwiedzający poruszają się pieszo. Można stanąć oko w oko z lwami, lamami, kangurami i mniejszymi ssakami, są także bociany i sowy śnieżne. Przygotowano także coś dla najmłodszych - niewielkie dziecięce zoo z oswojonymi zwierzętami.

Są tu sympatyczne osiołki, miniświnki, alpaki i kózki, do których można bez obaw podejść, pogłaskać je i poczęstować pokarmem kupionym w kiosku. Ponieważ energia najmłodszych turystów jest na ogół niespożyta, pomyślano o dodatkowych atrakcjach, które czekają w ogrodowym wesołym miasteczku z karuzelami, na których można szaleć, ile dusza zapragnie, bez konieczności kupowania dodatkowych biletów.


_ Ujście Warty _
Fot. Carta Blanca

Park Narodowy Ujście Warty obejmuje tereny, na których wpadająca do Odry Warta tworzyła niegdyś szeroką śródlądową deltę. Sieć bocznych koryt i starorzeczy uniemożliwiała jakiekolwiek wykorzystanie tutejszych żyznych ziem. Po przeprowadzeniu na przełomie XVIII i XIX w. prac melioracyjnych okoliczne tereny osuszono, a Warta uzyskała nowe koryto. Zaniedbane w późniejszym okresie kanały, znajdujące się na południe od ujścia, uległy powtórnemu zabagnieniu. Z czasem na obszarze tym powstały dogodne warunki dla życia wielu gatunków ptaków. W wyniku trwających od lat 60. XX w. badań nad tutejszą ornitofauną w 1977 r. utworzono rezerwat Słońsk, a w 2001 r. park narodowy.

turystyka
lubuskie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)